Nejdůležitější pro úspěšný internetový marketing je pevná vůle

12.5.2011 | Autor: | Publikováno v Podnikání

Marketing na internetu dnes zažívá nebývalý rozmach. Téměř každá firma potřebuje nové zákazníky a jedním z kanálů, přes které tyto zákazníky lze získat je i internet. Většina firem ovšem dělá tu chybu, že se zaměří pouze na jeden segment (například PPC) a ostatní segmenty jako je například SEM (marketing ve vyhledávačích) zcela opomíjí nebo k nim přistupuje špatně. V tomto příspěvku se podíváme na nejsilnější zbraň pro marketing ve vyhledávačích. Asi se budete divit, ale je to pevná vůle.

Co má pevná vůle společného s marketingem?

Stejně jako v reálném světě i na internetu platí, že bez práce nejsou koláče. Zatímco ale v běžném offline životě je poměrně snadné držet se cílů, které chceme dosáhnout a nějak k nim směřovat, na internetu to již tak jednoduché není, protože zde neustále dochází k bouřlivému a dynamickému vývoji a to co platilo dnes již nemusí platit zítra. Navíc je internet semeništěm různých služeb a produktů, které se tváří jako skvělé, ale ve skutečnosti nefungují a jenom z vás tahají peníze.

Marketing ve vyhledávačích nebo chcete-li snaha dostat se nahoru ve výsledcích vyhledávání na co nejvíce klíčových slov relevantních k vašemu podnikání je totiž již od samého počátku založen na stejném principu získávání zpětných odkazů. Pokud je získáte, přivede vám internet nové zákazníky. Pokud je nezískáte nebo získáte bezcenné odkazy, přijde celá investice vniveč.

Všichni se neustále snažíme hledat nové a nové cesty k získávání zpětných odkazů. Často si v zápalu nadšení a touhy zkoušet stále nové věci vůbec neuvědomujeme, že vlastně všechny marketingové metody jsou již dávno vynalezeny a používají se od samého počátku vyhledávačů. A navíc skutečně fungují. A tak se nyní dostáváme k meritu věci. Využívejte v internetovém marketingu věci, které prokazatelně fungují, držte se jich a nenechte se zlákat nějakými novinkami či automatizovanými systémy.

Tak jako v řemesle platí, že poctivá ruční práce má tu největší hodnotu, platí to samé i na internetu. Každý den dělejte pro vaši internetovou propagaci stále stejné a osvědčené úkony. Pokud je budete dělat dostatečně dlouho, výsledek se projeví.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář