Správné skladování je základem podnikání

19.10.2015 | Autor: | Publikováno v Podnikání

Pro výrobu ale i obchodování je nezbytným předpokladem nejen schopnost získat správné zboží výrobou nebo výhodným nákupem, ale i správné skladování a schopnost dodat zboží svým zákazníkům včas. Této oblasti podnikání se říká „logistika“ a je alfou a omegou práce s jakýmkoliv materiálem. Logistika rozhodne, zda bude vaše podnikání úspěšné nebo ne.

Většina podnikatelů při rozšiřování svého byznysu řeší budovy pro kanceláře, výrobu a sklady. Jenže rozhodujícím kritériem není velikost objektů a jejich podlahová plocha, ale efektivita jejich využití. Nejen množství materiálu nebo zboží, které umíme „nacpat“ do skladu, ale jak efektivně se umíme k jednotlivým položkám dostat, kolik času zabere jejich vyhledání, naložení a vyskladnění.

Proto věnujte pozornost regálům ve skladu, kterými objekt zařídíte. V závislosti na velikosti jednotlivých uložených položek, zda jsou to krabice, palety nebo kusové zboží, a celkového požadovaného množství, které hodláte přechodně ve skladu uložit, si můžete sami pomocí webového formuláře navrhnout regály na míru a využít tak ne pouze podlahovou plochu areálu skladu, ale celý jeho objem i na výšku a snížit tak své provozní náklady.

Pomocí návrháře regálů si navrhnete nejen výšku regálů a rozměry polic, ale také jejich vzájemné rozestupy tak, abyste měli bezpečný přístup ke každé položce ve skladu, ale neplýtvali zbytečně místem. Včetně rohových regálů. Přitom každá sekce může být jiná, pokud předpokládáte skladování rozměrově různých druhů zboží nebo materiálu pro výrobu.

Při objednání menší sekce regálů je odkáže smontovat vlastními pracovníky, velké sestavy si můžete nechat dovést a složit dodavatelem. Policové a paletové regály vhodně doplníte plastovým programem pro uložení drobností nebo třeba spojovacího materiálu a jiných volně ložených produktů.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář