Dřevěné palety

4.12.2017 | Autor: | Publikováno v Podnikání

Při výrobě a prodeji různých produktů je nejdůležitější částí celého procesu balení, skladování a expedice zboží zákazníkovi. Nejedná se o jednoduchou věc a možná proto se systém nazývá logistika. Výraznou pomocí je unifikace rozměrů a tvarů obalů. Dřevěné palety usnadňují manipulaci se zbožím.

Skladování u výrobce nebo ve velkoobchodních skladech je realizováno převážně regálovými systémy s několika patry a zakládacími vozíky. Automatizované systémy snižují náklady na manipulaci a proto jsou takové oblíbené. Proto se používají dřevěné palety jako základ skladovacího systému i při ukládání malých kusových zásilek. A to i tehdy, když nejsou plně naložené. Volné místo v regálu vynahradí rychlost a efektivnost manipulace ve skladu.

Když chodíte na nákupy, máte možnost vidět, že mnoho zboží je dopravovaného na paletách. Je to proto, že unifikované rozměry palet dovolují efektivně využít ložnou plochu nákladních automobilů a s pomocí paletových vozíků se s nimi snadno manipuluje. Mají je rádi i kurýrské firmy, když posíláte větší počet kusových zásilek jednomu zákazníkovi nebo se jedná o zásilky nestandardních rozměrů či tvarů.

Dřevěné palety

Standardizované europalety mají rozměr 1200 x 800 mm a nosnost až 1200 kilogramů. Pokud jste výrobce nebo obchodník, můžete si objednat dřevěné palety i jiných rozměrů, podle toho, co na nich chcete skladovat nebo dopravovat vašim odběratelům.

Většina obchodníků považuje dřevěné palety za vratný zálohovaný obal. Pokud se tím nechcete zabývat, využijte jednorázové palety nebo nakupte použité a repasované dřevěné palety za nižší cenu. Pokud palety zálohujete a vracejí se vám poškozené, nemusí to být problém. Palety ze dřeva se snadno opravují nebo se dají recyklovat a použít na zcela jiný účel. Paletový nábytek nebo palivové dřevo jsou jen dvě z nepřeberného množství příležitostí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář