Bez BlackBerry je život klidnější

27.3.2015 | Autor: | Publikováno v Elektronika, Internet, Podnikání, Zdraví

man BlackBerry není mobil, BlackBerry není smartphone, BlackBerry je systém. Tedy kombinace samotného přístroje, jeho operačního systému a programů, mobilního tarifu a na pozadí běžícího serverového vybavení. To vše dohromady dává možnosti operativní komunikace nejen hlasem, ale i mailem včetně dokumentů MS Office, multimédií i mimo kancelář bez potřeby notebooku nebo počítače, prakticky kdekoliv a kdykoliv. Ale něco za něco.

Až do příchodu dotykových smartphonů a skorotabletů s obrovským displejem byly přístroje BlackBerry kanadské firmy RIM charakteristické plněobsazenou klávesnicí pod ne velkým, zato kvalitním displejem. Zastánci mobilů s Androidem Blacberry mobilům vyčítali slabý procesor a malou paměť, sami však netušíc, že OS Blackberry je tak efektivní, že i s papírově slabším HW vybavením pracoval mnohem rychleji a úsporněji. Vždyť baterka na Blackberry vydržela běžně půldruhého dne práce, během níž byl přístroj neustále na wifi, sem tam nějaká SMS a telefonování. Maily tento systém přijímá okamžitě, ne v dávkách, jako jiné konkurenční systémy. A kdyby se OS Blackberry „pohyboval“ na nadupaných Android zařízeních, tak by mu originál Android nestíhali ani dívat na paty. Dokonalá ergonomie a skvělé možnosti nastavení jsou už jen třešničkou na dortu kvalitního mobilu pro manažera.

Daní za to je neustálá pozornost, kterou mu věnujete. Pokud je totiž přístroj v koženém pouzdře, vybaveném magnety pro ovládání přístroje, tak je standardně nastaveno, že při příchodu emailu přístroj nezazvoní žádnou z množství melodií, ale jen zavibruje. Dost na to, abyste si všimli, že něco přišlo do schránky, nebo do schránek, jejichž samozřejmě můžete mít nastavených více. Spolu s tím se změní barva blikání signalizační diody na vrchu přístroje.

blackberry-bold-9700

Samozřejmě, že i když jste doma, a Blackberry zadrní, nedá vám to a podíváte se do mobilu, kdo vám píše, co vám píše a co chce. I bez zapnutí tabletu či počítače si přečtete pohodlně mail a krátkou zprávu i lehce odepíšete. Sice bez diakritiky, ale na skvělé klávesnici. Prohlédnout si fotky či xls nebo pdf soubor není žádný problém, i když na studie dlouhých dokumentů to opravdu není. Spíše na takovou anotaci, informaci, o co jde.

Být neustále informován o příchozích mailech, ať už doma na gauči večer po práci, nebo v autě cestou na služebku nebo výlet je ze začátku fajn, později rutina, pak otrava. Zejména doma. Jsou záležitostí, které bez problémů počkají do rána, ale když si v Blackberry přečtete email, mimoděk na problém myslíte, vlastně ho řešíte už večer. A proto si ani doma neodpočinete.

smartphon

Takže když po svátcích skončila vázanost, uvědomil jsem si, že ať doma nebo na pracovišti jsem v blízkosti notebooku a internetu, že vlastně nepotřebuji mít u sebe aktivní Blackberry. Že mi to nijak neusnadňuje mou práci, že to ani není pro mě přínos, starat se o dva přístroje a že mi to za to vlastně nestojí. A tak jsem naběhl do prodejny, vytiskl si kupon a po vystátí fronzy jsem oznámil, že chci zrušit smlouvu.

Samozřejmě že na mě zkoušeli všelijaké finty jako „zmrazit smlouvu“ a podobné hovadiny, ale já velmi často velmi dobře vím, co chci. Takže zcela vypovědět smlouvu, zrušit všechny služby. Upřímně přiznám, že kdyby mi tehdy zavolali z retenčního oddělení a nabídli pokračování BIS za dosavadní zvýhodněnou cenu, asi bych se byl dal ukecat. Bold 9700 stále věrně slouží, nemá žádnou chybu a i své aplikace v něm mám vyladěné. Ale protože jim moje malé peníze nechybí a velké jim nedám, vybral jsem napůl nabitou baterku z Bold 9700 a položil ji vedle přístroje do skříňky v kanceláři.

A od té doby žiji mnohem klidněji a také si doma více odpočinu. Nic mi na stole nedrní při příchodu emailu (na volání jsem tento přístroj ani paušál nepoužíval – používám kvalitnějšího operátora), nic se nedožaduje mé pozornosti. A ani mi nechodí stupidní nabídky, jak nedávno, že mi aktivovali mobilní internet na měsíc zdarma a po skončení, že jestli si ho objednám. Tupci, kdyby se byli podívali na spotřebu, tak by jim došlo, že kromě Black-Berry služeb jsem na data využíval tak 10% z předplaceného objemu 2 GB za měsíc 😀

relax

Odkdy nemám BlackBerry, můj život je klidnější.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář