Připravte svoje auto na letní dovolenou

2.7.2012 | Autor: | Publikováno v Auto a moto

Před dovolenou sháníme nové letní oblečení, nakupujeme spoustu jídla, které povezeme sebou a tak trochu zapomínáme na našeho čtyřkolového miláčka. A právě automobil, který nás na naši vysněnou dovolenou poveze, musí být stoprocentně v pořádku.

Jinak se z naší tolik očekávané doby odpočinku stane noční můra, na kterou nebude rád vzpomínat nikdo z rodiny.

Jak tedy připravit auto na dovolenou?

  • doplňte provozní kapaliny – zkontrolujte množství motorového oleje, chladicí kapaliny a brzdové kapaliny. Doplňte letní směs do ostřikovačů a natankujte plnou nádrž paliva.
  • povinná výbava – zjistěte, zda vaše vozidlo má vše z povinné výbavy – lékárničku (zkontrolujte datum použitelnosti), výstražný trojúhelník, reflexní vestu, náhradní žárovky a pojistky, hever, klíč na šrouby a rezervu. Hodit se mohou i pracovní rukavice, tažné lano, měřič tlaku v pneumatikách či práškový hasicí přístroj. Také si zjistěte, jaká je povinná výbava automobilu v zemi, kam se chystáte na dovolenou.
  • brzdy – kontrolu brzd raději ponechte autoservisu. Tam vám zkontrolují brzdové destičky a kotouče a vymění brzdovou kapalinu.
  • pneumatiky – pneumatikám byste měli před delší cestou věnovat obzvlášť velkou pozornost a nezapomínejte ani na rezervu. Zkontrolujte tlak v pneumatikách a nahustěte je podle doporučení výrobce. Berte v úvahu, že na dovolenou jedete více zatížení, a proto všechna kola (i rezervu) nafoukněte na vyšší tlak. Zjistěte, zda vzorek pneumatik není už příliš ojetý. Pokud ano, je bezpodmínečně nutné pneumatiky vyměnit – na kvalitě a stavu pneumatik závisí bezpečnost vaší jízdy.

Zjistili jste, že pneumatiky vašeho vozu jsou zralé na výměnu? Chcete ušetřit čas i peníze? Objednejte si nové pneumatiky v e-shopu. Výběr je opravdu široký, můžete si vybírat pneumatiky podle výrobce, podle typu auta nebo podle sezóny (letní/zimní). Pneumatiky vám dopravce doručí až k vám domů, nemusíte nikam jezdit.

Mezi českými automobilisty jsou jednoznačně nejoblíbenější pneumatiky Barum, které nabízejí nejlepší poměr mezi výkonem a cenou a jsou spolehlivé na suché i mokré vozovce. Barum je součástí německého výrobce pneumatik Continental. Pneumatiky Continental se vyrábějí v Německu již od roku 1871. Tato společnost je druhým největším výrobcem pneumatik na světě. Vyzkoušet můžete i jiné, méně známé značky pneumatik, například Kumho. Pneumatiky Kumho vyrábí společnost Kumho Tyres. O kvalitě těchto pneumatik svědčí i fakt, že je obouvají i vozy na Rally Dakar či na evropské Formuli 3.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář