Do Rakouska a Německa s kamerou nesmíte

16.4.2015 | Autor: | Publikováno v Auto a moto, Cestování, Elektronika, Právo

V Čechách jsou docela oblíbené kamery, upevněné na čelním skle osobního automobilu, snímající přední kapotu a vozovku před autem. Mnozí řidiči je používají, aby zaznamenali případnou kolizi svého vozu s jiným účastníkem silničního provozu, a měly tak důkaz o své nevině pro policii a pojišťovnu. Před přechodem přes hranice ale nezapomeňte kameru vypnout.

Protože kamera snímá nejen vaše auto a vozovku, ale i jiná auta či domy stojící u silnice, rozhodli se rakouské a německé úřady, že ochrana cizího majetku má přednost před vaší ochranou pro případ nehody. Asi tam pojišťovny a policie fungují jinak, než u nás a nikdo nepotřebuje mít záznam své jízdy. Zákonem zakázaly nahrávání cizích osob a majetku bez jejich souhlasu.

Tento zákaz se netýká jen kamer na automobilech. Stejně platí i pro jiné způsoby snímání záznamu. Tedy ani natáčení mobilem na ulici, při kterém si vezmete na mušku něčí dům a zahradu, se nemusí skončit bez výstrahy mužů zákona, přestože jste si chtěli jen nafilmovat svou přítelkyni při pěkném plotě.

Kamer je už všude tolik, že každý nahrává každého a každý úřad či organizace má své záznamy. Člověk se už nemůže pohnout prakticky nikam, aby o tom nebyl kamerový záznam. K tomu v historických jádrech měst se pohybuje množství domácích i zahraničních turistů, kteří mají na krku svou zrcadlovku. A výsledné snímky se pak objevují na sociálních sítích, na blozích, všude. Není divu, že se lidé brání tomu, aby se oni nebo jejich majetek objevoval náhodně na různých místech internetu.

Tato averze proti bezbřehému zaznamenávání všeho vyvrcholila v Rakousku a Německu i tím, že jejich ulice nenajdete v Google StreetView.

Pokud tedy používáte na svém autě kameru, před hraničním přechodem do Německa nebo Rakouska ji vypněte, nebo ještě lépe, sundejte ji úplně. Vyhnete se možným nepříjemnostem s místní policií.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář