Zapomeňte na kamenné obchody a poznejte výhody obchodů internetových!

14.6.2011 | Autor: | Publikováno v Internet

Nakupování je součástí našeho života a i ten, kdo nakupování nesnáší, se musí čas od času překonat, aby alespoň neumřel hlady. To, co většině lidí na nakupování vadí, je ztráta času při pobíhání mezi obchody, při čekání ve frontě a nakonec i při dojíždění k místu, kde se obchod nachází. Řešení je překvapivě jednoduché – naučte se nakupovat v internetových obchodech.

Výhody internetových obchodů oproti těm kamenným

  • Úspora času – zboží si objednáte přes internet kdykoliv, třeba i o půlnoci nebo o polední pauze v práci. Přepravní společnost vám vybrané zboží doveze až k vám domů nebo do práce, takže zase nemusíte nikam chodit.
  • Stejné zboží – v internetových  obchodech zakoupíte téměř vše, co v těch kamenných. Výjimkou ani nejsou e-shopy se zaměřením na prodej potravin, i když ty se orientují spíše na zákazníky ve větších městech.
  • Nižší ceny – prodejci si mohou dovolit zákazníkům nabídnout nižší cenu za ten samý produkt, protože nemusí platit nájem za prodejnu,  cenu energií za provoz prodejny, vystačí si i s menším počtem zaměstnanců. Pokud tedy například sháníte dárek v podobě parfému, neváhejte a projděte si i nabídky internetových obchodů, než namíříte do kamenných prodejen. Internetové prodejny mohou díky výše uvedeným důvodům prodávat parfémy levně, mnohdy jsou levnější až o 30 % oproti kamenným obchodům a přitom se jedná o stejně kvalitní produkty.
  • Stejná záruka – na zboží zakoupené v e-shopech platí stejná záruka (24 měsíců) jako na zboží zakoupené v kamenných prodejnách.
  • Právo na vrácení zboží – podle § 53 odst. 7 občanského zákoníku má spotřebitel možnost vrátit zakoupené zboží do 14 dnů od jeho převzetí bez udání důvodu a prodávající vrátí zákazníkovi částku, kterou za zboží již zaplatil (kromě ceny dopravy). Spotřebitel nemůže vrátit zboží použité, poškozené nebo neúplné.
  • Různé možnosti platby za zboží – tak jako můžete v kamenných obchodech platit hotově nebo kartou, nabízejí tuto možnost i e-shopy. Platit můžete hotově, když si necháte zaslat zboží na dobírku. Úhradu provedete při převzetí zboží (od poštovního doručovatele nebo od kurýra dopravní společnosti). Zaplatit můžete i bankovním převodem, kdy zboží bude odesláno teprve po připsání požadované částky na účet prodávajícího. Tato služba bývá finančně zvýhodněna. Většina e-shopů nabízí také možnost platby prostřednictvím e-konta nebo platební kartou.
  • Dodací lhůta – nebývá dlouhá, i když u méně obvyklého zboží se může pohybovat i v řádu týdnů. Je třeba se dopředu ujistit, jaká je dodací lhůta u konkrétního zboží, abyste potom nebyli rozzlobení pozdním dodáním. S delší dodací lhůtou je také třeba počítat v období před vánocemi, kdy se nakupování na poslední chvíli opravdu nevyplácí.

Díky všem těmto výhodám je internetové nakupování oblíbené u stále většího počtu obyvatel. Abyste ale nebyli z tohoto způsobu nakupování zklamaní, důvěřujte pouze osvědčeným nebo doporučeným e-shopům. Když nějaký e-shop neznáte, raději nikam neposílejte peníze předem. Při dodržování tohoto jednoduchého pravidla přijdete internetovému nakupování na chuť jistě i vy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář