Online diktáty pro žáky

8.4.2015 | Autor: | Publikováno v Internet

To, že gramatika dělá problémy dospělým i dětem poznáte v dnešní technické době velmi snadno. Stačí si přečíst nějakou SMS nebo email a hned je vám jasné, kolik kdo věnoval pozornosti této důležité věci. Jistě, mnoho rodičů dnes věnuje mnoho úsilí materiálnímu zajištění své rodiny, tak mnoho času na učení se s dětmi jim nezbývá. Co tak použít moderní techniku, počítače, právě na procvičování diktátů pro vaše děti, aby oni s gramatikou problém neměli?

Děti rádi tráví čas s počítačem či tabletem. Ukázat jim, že neslouží jen na bezduché zabíjení času a chatování na facebooku či hraní her, to je úkol právě rodičů. Jednou z užitečných možností jejich využití, jsou online diktáty pro žáky základních škol. Zábavnou formou si procvičí nejen správné psaní ypsilonu a měkkého i, ale i správné používání předložek „s“ a „z“ a jiné finesy rodného jazyka.

Funguje to tak, jako klasické diktáty. Dítě slyší text, který má napsat. Psát ho může na papír, tak jako ve škole, tím si procvičí i rukopis a správné držení pera. Vyhodnocení správnosti je na rodiči, systém mu však nabízí „tahák“, tedy přepis textu diktátu, který najde ve své rodičovské zóně 😉 Když žák píše diktát na klávesnici počítače, vyhodnocení chyb je na systému. K dispozici je po 84 namluvených diktátů pro každý z ročníků 4.-9. ZŠ od pěti zkušených autorek, takže škála textů je velmi rozmanitá. Pokud však vaše dítě má problémy s konkrétními slovy, online diktáty mu nabídnou texty právě s takovými slovy, aby se je dítě naučilo.

Online diktáty si můžete nezávazně vyzkoušet bezplatně. Po registraci v rodičovské zóně vytvoříte každému dítěti jeho účet, po přihlášení si může diktáty procvičovat na počítači, ale i na smartphonu nebo tabletu. Vy ve své rodičovské zóně jednak vidíte, jak se mu daří, jednak máte přístup ke správným textům, pokud byste i vy měli občas problém s ypsilonem 😉 Pokud zhodnotíte online diktáty jako užitečné, máte na výběr ze tří úrovní procvičování diktátů. Zábavnou formou tak můžete pomoci zlepšit znalosti i prospěch svého potomka, i když trávíte hodně času v práci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář