Dopřejte dětem léto ve stanu

9.6.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Hračky

Děti milují dobrodružství. Mnozí dospělí už méně. A co dělat, když vás potomek neustále přemlouvá k dobrodružné výpravě spojené se spaním ve stanu? Jak splnit jeho přání, když vaše představa o dovolené je úplně jiná (pohodlný pokoj v hotelu nebo penzionu, vlastní sociální zařízení, o které se nebudete s nikým dělit a vybrané lahůdky až pod nos v místní restauraci).

Řešení je hned několik. Můžete děti šoupnout hodnému strýčkovi, který má pro taková dobrodružství pochopení. Občas se najdou i dědové nebo babičky, kteří rádi zavzpomínají na mladá léta a spaní pod stanem je pro ně příjemné zpestření všedních dnů. Pokud máte děti větší, můžete jim stan postavit na zahradě s tím, že v něm můžou spát sami. Většinou tuto možnost uvítají s velikým nadšením. Ale když selže úplně všechno a naléhání vašeho dítka se již nedá vydržet, nezbývá vám nic jiného než se obrnit trpělivostí, namazat repelentem proti komárům a vyrazit. Pro začátek bude vám asi bude bohatě stačit spát ve stanu jednu či dvě noci. Ale kdo ví, třeba tomuto dobrodružství také přijdete na chuť a do čtyřhvězdičkového hotelu vás už nikdo nikdy nedostane.

Trochu jiné stany

Existují i jiné stany, které jsou spíše než pro spaní určené dětem na hraní. Ale i v těchto stanech zažijí hlavně ty menší děti spoustu zábavy a dobrodružství. Stany mohou mít tvar různých hradů nebo dopravních prostředků. Holčičkám zajisté udělá radost stan zámek, který vypadá jako opravdový zámek s pohádky. A hraní na princeznu může začít. Pro kluky je vhodnější spíše stan hrad, který jim umožní hrát si na statečné rytíře. Všechny dětské stany mají spoustu výhod – podporují dětskou fantazii (ani nebudete věřit, kolik různých her si dokážou děti vymyslet a čím vším se jejich stan může stát), jdou snadno postavit, použít je můžete doma i venku (při použití venku ale pamatujte na to, že tyto stany nejsou nepromokavé a díky tomu, že jsou lehké, je může odfouknout větší vítr). Děti milují budování svých doupat, kam si mohou zalézt a hrát si. Dětské stany jim splní všechna jejich přání.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář