Dopřejte svému domovu kvalitní sedací nábytek od českého výrobce

12.12.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Sedací nábytek – pohovky, křesla nebo sedací soupravy – tvoří významný prvek v interiéru. Obývací pokoj si bez nich ani neumíme představit a velice často se tento nábytek objevuje i v prostornějších dětských pokojích či ložnicích. Moderní sedací nábytek má elegantní vzhled, je opatřen kvalitními potahovými látkami a často nabízí i další funkce (rozkládání, úložný prostor, atd.).

Před koupí pohovky si nejprve dobře změřte prostor, ve kterém by se měla nacházet. Rozmyslete si, zda dáte přednost rohovému či rovnému provedení, zda se vám do prostoru vejdou křesla a jaká barevná kombinace se bude hodit do vašeho interiéru. Barvu pohovky můžete volit výraznější a pohovka se tak stane hlavním prvkem interiéru, nebo naopak pohovku neutrální barvy snadno oživíte doplňky výrazných barev. Záleží na vašem vkusu pro jakou variantu se rozhodnete. Vy budete v pokoji bydlet a především vy se v něm musíte cítit dobře. Proto nedejte na rady kamarádů, ani se slepě neřiďte typy bytových designerů – oni ve vašem obýváku nebudou žít.

Potahový materiál dává sedacímu nábytku tvář

Pokud už jste rozhodnutí pro určitý tvar pohovky, máte vybraný i konkrétní typ, začnete vybírat potahový materiál. Kvalitní výrobce sedacího nábytku je schopen vám nabídnout k vybranému typu sedačky téměř jakýkoliv potahový materiál. Můžete tak vybírat z celé škály barev a z mnoha typů materiálů, které se liší svými užitnými vlastnostmi. Na kvalitu je třeba dbát především pokud máte malé děti či domácí mazlíčky – v tomto případě se na kvalitním potahovém materiálu opravdu nevyplatí šetřit. V opačném případě by vámi vybraná sedací souprava mohla brzy vypadat úplně jinak, než když jste ji kupovali.

Křeslo jako místo pro pohodlné sezení

Pokud máte v místnosti nedostatek prostoru a přesto se nechcete vzdát pohodlného posezení u sledování televize, čtení oblíbené knížky nebo povídání s přáteli, je křeslo vhodnou alternativou. Na rozdíl od sedací soupravy nebo pohovky nezabírá tolik místa a dá se s ním snadněji manipulovat. Vybrat si dokonce můžete i křeslo, které se dá rozložit na lůžko a rázem máte vyřešen problém s přespáním nenadálé návštěvy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář