Domácí příprava potravin není těžká

2.9.2015 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Zdraví

Ještě ne v tak dávné minulosti se daly v obchodech koupit jen základní potraviny a jídla se připravovali doma. Trend domácí výroby jídel se opět vrací, částečně podpořen jejich kvalitou, částečně snahou o dosažení jiné, než standardní chutě. Zejména různé domácí oslavy, ale i setkání přátel u grilu jsou místem, kdy je prostor pro realizování se „šéfa kuchyně“ a ukázku vlastní produkce a vlastních chuťových kombinací. Jaké pomůcky nám naši snahu usnadní?

Své hosty přivítejte „welcome drinkem“ vlastnoručně připraveným. Lehký osvěžující nápoj získáte, když domácí sirupy a ovoce ze své zahrady spojí šejkr s kapkou alkoholu a ledu podle osvědčených receptů, které jsou se šejkrem dodávány. Kvalitní nádobu z nerezavějící oceli snadno po párty umyjete v myčce nádobí.

Zatímco si hosté vychutnávají nápoje, chystejte hlavní chod. Dokud je venku teplo, nic nezkazíte grilovanými klobásami samozřejmě vlastní výroby, nebo šťavnatou krkovičkou. Výhodou grilování je, že do něj zapojíte i své hosty a máte tak o přípravu jídla i zábavu postaráno a přátelé se nenudí. Ale když se venku ochladí a setkání se již nebudou konat v zahradě, ale v obýváku, zaručený úspěch sklidíte podáváním domácí šunky a doma pečeného kváskového chleba. Hlavní chod ochutí domácí zdravá majonéza.

sunka

Šunkovar se snadno používá a snadno udržuje. Umožňuje připravit kilogram chutné domácí šunky, ale díky vnitřní redukci kdykoliv připravíte i půlkilovou dávku. Teploměr, který je součástí balení, umožní lepší kontrolu teploty vody při závěrečném vaření šunky. A abyste pro začátek netápali, k dispozici máte množství receptů na domácí přípravu šunky.

Dětem chutnají jogurty. Připravte jim je doma, z čerstvého mléka, ochuťte čerstvým ovocem nebo zavařeninou či pečeným čajem z ovoce z vlastní zahrádky. Nový jogurtovač je zárukou zdravého pamlsku pro vaše mazlíčky. Bez přidaného škrobu, bez dodatečného slazení.

S novými prípravkamiv kuchyni zjistíte, že domácí příprava potravin ze základních surovin je jednoduchá a rychlá a že vždy víte, co dáváte svým blízkým na talíř.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář