Blíží se jaro, čas výletů

5.3.2012 | Autor: | Publikováno v Cestování

Také vás moc nebaví zimní roční období? Už se těšíte, až sluníčko začne trochu hřát a až vyrazíte někam na výlet do přírody nebo za pamětihodnostmi naší krásné vlasti? Potom se vám určitě hodí pár tipů, kam vyrazit.

Česká republika je často označována jako srdce Evropy. Mnohdy si ani nevšímáme, jaké přírodní a kulturní krásy nás obklopují. Je veliká škoda, že spousta dnešních dětí s rodiči každoročně vyráží na zahraniční dovolenou k moři a přitom z naší vlasti znají jen místo svého bydliště a možná ještě Prahu. Umožněte dětem poznat svou vlast a ukažte jim, jak krásná je turistika. Až budou děti dospělé, uvidíte, že více a radši budou vzpomínat na výlet na strašidelný hrad než na týdenní válení se u moře.

Česká republika stojí za procestování

Právě nyní, se začínajícím jarem, začíná turistická sezóna. Každý preferuje jiný cíl cesty a bylo by asi zbytečné tady vyjmenovávat nejkrásnější místa naší vlasti. Za prvé jich je tolik, že by tento článek byl dlouhý nejméně dvě stránky, za druhé tipy na výlet najdete na některém cestovatelském portálu, kde si můžete podle zadaných kritérií vybrat výlet přesně pro vás.

Možná vám pomůže několik obecných rad, které zaručí, že se váš výlet podaří a že si ho užijí všichni členové rodiny.

  • důležité je plánování – naplánujte si cíl cesty, trasu a proberte se všemi členy rodiny (i děti mají právo říct svůj názor), zda s tímto výletem souhlasí. Rozhodněte, zda půjdete pěšky, na kole, autem, vlakem …
  • místo pro kompromisy – nemůžete-li se dohodnout na cíli výletu, udělejte jednoduchý kompromis – jeden víkend se pojede tam, kam chtějí rodiče, druhý víkend tam, kam touží vyrazit děti. Důležité je, aby si oba výlety užili všichni členové rodiny.
  • v jednoduchosti je krása – nemusíte nutně vyrazit na druhý konec republiky. Zažily už například vaše děti výlet vlakem na nedaleký hrad spojený s malým piknikem v přírodě na zpáteční cestě? Není potřeba vymýšlet složité výlety, zvlášť pokud jsou vaše děti ještě malé. Ani není nutné za sobotní výlet utratit několik tisíc. Důležité je zapojit fantazii a udělat i z „obyčejného“ výletu nezapomenutelný zážitek.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář