Poznejte krásy naší vlasti

16.4.2012 | Autor: | Publikováno v Cestování, Hobby

Cestování je krásný koníček. Leckdo může namítnout, že je to dosti drahý koníček. To je pravda, pokud jsou vaším cestovatelským cílem daleké a exotické země. Ale ruku na srdce, kdo z nás může říct, že procestoval celou Českou republiku a zná tady tak zvaně každý kout?

Česká republika je země plná úžasných a krásných přírodních i kulturních památek. Poznejme naši vlast, dříve než se vydáme za poznáním za hranice. A nemusíte se hned vypravit na druhý konec republiky. Mnohdy stačí malý výlet v blízkosti vašeho bydliště a nestačíte se divit, co všechno jste léta míjeli. Cestování po ČR se tak může stát krásným a dostupným koníčkem pro každého. Kratší trasy v okolí svého bydliště ocení především rodiny s malými dětmi, které delší cesty nebaví. Děti také nebaví výlet bez cíle. Ten musí být ovšem zajímavý pro jejich dětskou duši. Nestačí se vypravit na nedaleký hrad a vyslechnout si hodinovou přednášku průvodce o jeho historii. Děti bude spíše zajímat informace, že na hradě straší a jistě ocení možnost návštěvy strašidelného sklepení. Cestování s dětmi má prostě svá specifika a když se vynasnažíme přizpůsobit trasu výletu i cíl cesty věku dětí, určitě nás čeká nezapomenutelný rodinný výlet.

Kam se vydat aneb tipy na výlety

Každá rodina má jiné zájmy. Někdo miluje výlety do historie prostřednictvím prohlídky našich hradů a zámků, někdo nedá dopustit na adrenalinové a sportovní zážitky, jiná rodina zase upřednostňuje výlety do přírody a poznávání zvířat. Pokud už vám došly nápady a nevíte, kam se svojí rodinou vyrazit, pomůže vám cestovatelský průvodce.

Zde naleznete rady a tipy, spoustu informací nejen o cestování, ale také např. o možnostech ubytování. Většinou bývají zajímavá místa rozdělena do kategorií podle druhu výletu a také podle kraje, ve kterém se nalézají. Snadno si tedy naleznete cíl cesty podle vašeho zájmu nebo podle oblasti, kterou toužíte poznat. Pak stačí sbalit batůžek, sednout do auta nebo využít jiný dopravní prostředek a vyrazit. Česká republika je krásná a stále je zde co poznávat a objevovat!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář