Žaluzie a rolety ochrání interiér před přehříváním

13.6.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

I když to tak v současné době příliš nevypadá, léto je za dveřmi. Přijdou prosluněné a horké dny, které jsou sice příjemné, ale jen pokud je můžeme strávit někde u bazénu, nebo v chládku pod stromy. Pokud musíme být v bytě, do kterého od rána praží sluníčko, už nám to moc příjemné není.

Účinnou ochranu před slunečním zářením nabízejí žaluzie a rolety. Mohou se také stát moderním doplňkem vašeho interiéru, který ozvláštní každé okno. A v neposlední řadě vás žaluzie i rolety ochrání před nevítanými pohledy z venku.

Žaluzie

Žaluzie můžeme rozdělit na horizontální, vertikální, dřevěné nebo bambusové. Horizontální žaluzie lze namontovat na plastová okna, na dřevěná okna i na starší špaletová nebo šroubovací okna. Lze je použít i do atypických šikmých oken. K ovládání žaluzie se používá řetízek nebo tyčka. Nemusíte se omezovat ani při výběru barevného odstínu – žaluzie jsou k dostání v široké barevné škále. Vertikální žaluzie byly dříve doménou kancelářských prostor. Nyní si nacházejí cestu i do našich domovů a to především díky snadné údržbě a schopnosti snadno zaclonit i velké okno či celou prosklenou stěnu. V mnoha interiérech zcela nahradily záclony a závěsy. Vertikální žaluzie lze s úspěchem využít také k zakrytí různých regálů a policových sestav. I vertikální žaluzie si můžete vybrat z mnoha barevných odstínů tak, aby ladily s ostatním interiérovým vybavením. Dřevěné a bambusové žaluzie jsou luxusním přírodním doplňkem oken. Přispívají k zútulnění interiéru a působí teplým dojmem. Díky kvalitní povrchové úpravě je jejich údržba snadná a vysoká je také jejich odolnost proti vlhkosti a oděru.

V poslední době jsou velice oblíbené i venkovní žaluzie, které se montují z venku před okno. Tento typ žaluzií nejenže zastíní interiér, ale také výrazně zamezí tepelným ztrátám.

Rolety

Plánujete vyměnit staré žaluzie a toužíte ozvláštnit interiér něčím novým? Rozhodněte se pro rolety a nebudete litovat. Textilní rolety vám umožní ozvláštnit interiér jednoduchým a zároveň praktickým způsobem. Můžete si vybrat z mnoha barevných odstínů, ale také rolety s různým potiskem. Taková roleta může zcela nahradit závěs nebo záclonu. Rolety se snadno ovládají pomocí řetízkového nebo pružinového mechanismu.

Další doplňky, které vám zpříjemní život

Co nám ještě v létě znepříjemňuje život? Ano, je to dotěrný hmyz, který nás dostihne i doma. Není nic jednoduššího než namontovat do oken sítě proti hmyzu a budete mít klid. Již žádné bzučení komára těsně u ucha, jen co ulehnete, již žádné dotěrné vosy, které si s vámi chtějí pochutnat na obědě. Okenní sítě lze z okna snadno sundat (například když potřebujete okno umýt), ale díky použitým materiálům není nutné sítě na zimu odstraňovat.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář