Získejte víza raz dva

24.7.2011 | Autor: | Publikováno v Cestování, Finance

Přestože žijeme ve svobodné době a můžeme volně cestovat, stále existují země, se kterými má Česká republika vízovou povinnost. Je to dáno jednak tím, že víza představují jakýsi kontrolní bod pro povolení vstupu do dané země a slouží k tomu, aby k nám neproudili davy ekonomických přistěhovalců. Totéž samozřejmě platí i pro jiné země ve vztahu k České republiky, a tak například pro cesty do Číny, Thajska, USA, Ruska, Kanady a dalších zemí, potřebujeme víza.

Problémy se získáním víza

K tomu, abyste mohli získat vízum do nějaké země, potřebujete především platný cestovní doklad (pas) s biometrickými údaji. Kromě toho budete potřebovat další dokumenty, jako jsou například zpáteční letenky, zvací dopis, potvrzenou rezervaci ubytování, potvrzení o očkování, apod. Některé země navíc vyžadují absolvování pohovoru či další doklady a dokumenty. Z toho plyne jednoduchý závěr, že vyřízení víza vás stojí čas a peníze. I proto existují agentury, které vám s vyřízením víz pomohou. Samozřejmě vám nezajistí potvrzení o očkování, ale dokážou pomoci se zajištěním ubytování, letenkami, zvacím dopisem, apod. a hlavně za vás absolvují různé časově náročné aktivity a návštěvy úřadů, na které nemáte před cestou čas ani myšlenky. Navíc, díky zkušenostem cestovních agentur s vyřizováním víz, máte větší šanci vízum skutečně získat, pokud je vyřizuje agentura, než když se budete pokoušet všechno vyřídit sami na vlastní pěst.

Agentura vám také pomůže tím, že vás „dokope“ k vyřízení věcí, na které byste jinak mohli zapomenout, protože na jejich webových stránkách najdete vše co potřebujete pro získání víza pro vstup do dané země. Pokud máte požadované doklady k dispozici, stačí vyplnit jednoduchý formulář a získat třeba víza do Thajska během pár dnů bez toho, aniž byste museli opouštět pohodlí kanceláře či domova a jezdit na Velvyslanectví Thajska do Prahy.

Až tedy budete příště potřebovat víza, nechte si je vyřídit přes cestovní agenturu. Ušetříte nejen čas a peníze, ale také spoustu starostí, což se při plánování cest vždy hodí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář