Víte, co je to Alukryt?

29.6.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Alukryt je lehká střešní krytina, která se vyrábí z tvarovaných hliníkových plechů. Nabízen je v přírodním provedení nebo lakovaný dle vzorníku RAL. Jeho velikou výhodou, oproti jiným druhům střešních krytin, je nízká hmotnost. Díky tomu se výborně uplatní při rekonstrukcích starších domů, neboť tato střešní krytina minimálně zatěžuje střešní krov.

Výhody lehkých střešních krytin

  1. Jak již bylo řečeno, lehké střešní krytiny, mezi něž Alukryt patří, se vyznačují velmi nízkou hmotností. Tato výhoda je využívána především při rekonstrukcích, kdy má stávající krov omezenou únosnost a výměna celého krovu by byla neekonomická. Využítí ale najde Alukryt i při stavbě nového domu, neboť díky použití této lehké střešní krytiny bude stačit lehčí nosná konstrukce střešního systému. Využijete jej i tam, kde vás každoročně potrápí bohatá sněhová nadílka, která sama o sobě vysokou mírou zatěžuje střešní krov.
  2. Díky použitému materiálu (hliník) se střešní krytina Alukryt vyznačuje dlouhou životností a vysokou odolností.
  3. Vzhledem k tomu, že má tato střešní krytina podobu šablon, je montáž velice rychlá.
  4. Alukryt je také nehořlavý, mrazuvzdorný, stálobarevný, korozi odolný, nenasákavý a odolný proti ušpinění.

Montáž střešní krytiny Alukryt

Alukryt je možné použít na střechy s minimálním sklonem 30°. Doporučuje se podložit jej nepískovanou lepenkou na souvislý dřevěný základ. Montován ovšem může být i na latě. K připevnění se používají hliníkové kroucené hřebíky s těsnící podložkou.

Proč právě hliník?

Protože hliník je lehký kov, který se používá jak ve formě slitin, tak i čistý. Ze slitin je asi nejznámější tzv. dural, což je slitina hliníku s mědí a hořčíkem. Oproti čistému hliníku má dural ještě větší tvrdost a pevnost, ale zároveň si stále zachovává nízkou hmotnost. Proto své uplatnění nachází především v leteckém a automobilovém průmyslu. Čistý hliník se používá k výrobě tvarovaných plechů, které se používají jako střešní krytiny. Nalezneme jej i ve formě fólií, které se používají jako obalový materiál na potraviny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář