Venkovní žaluzie vám pomáhají šetřit

15.3.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Není náhoda, že se venkovní žaluzie stále častěji objevují před okny domů. Už je nevidíme jen u kancelářských budov, ale také u rodinných domů. Díky venkovním žaluziím můžeme totiž spolehlivě ušetřit, což je v této době důležité pro každého.

Venkovní žaluzie umožňují efektivně zastínit místnost, ale také v letních měsících zabraňují přehřívání objektu. Protože zachycují přímé sluneční záření, můžete díky nim nejúčinněji ovlivňovat teplotu v interiéru. Jsou opatřeny naklápěcími lamelami, díky čemuž můžete regulovat průchod světla do místnosti. A nemusíte mít obavy, že váš dům nebude s venkovními žaluziemi hezký. Můžete si vybrat lamely mnoha různých barev a díky tomu sladit vzhled domu i venkovní žaluzie. Obávat se nemusíte ani instalace žaluzií na již hotový dům. Pokud totiž není předem připravený prostor pod fasádou, umisťuje se na fasádu speciální kryt, který skryje svazky vytažených žaluzií.

Jak se venkovní žaluzie ovládají?

Venkovní žaluzie můžete snadno ovládat z interiéru a to různými způsoby:

 • šňůrou
 • klikou
 • elektropohonem

Motorové ovládání je samozřejmě uživatelsky nejpohodlnější, navíc umožňuje ovládat i více žaluzií najednou nebo je ovládat dálkově či pomocí časového spínače. Tuto možnost využijete především v době vaší nepřítomnosti. Žaluzie se budou sami stahovat a vytahovat a dům nebude působit opuštěným dojmem.

Výhody venkovních žaluzií

Pokud stále ještě váháte, zda si venkovní žaluzie pořídit, či nikoliv, přečtěte si následující shrnutí jejich výhod a sami se rozhodněte, zda jsou venkovní žaluzie přesně to, co potřebujete.

 1. výborné tepelně izolační vlastnosti – v zimě zabraňují úniku tepla a v létě naopak chrání místnosti před přehříváním, což pro vás znamená nezanedbatelnou finanční úsporu (v zimě za vytápění a v létě za chlazení).
 2. účinně regulují intenzitu světla v místnosti – naklápěcí lamely nepropustí do místnosti intenzivní sluneční svit, ale propouští dovnitř příjemně rozptýlené světlo.
 3. chrání před nežádoucími pohledy zvenku, ale přesto umožňují téměř nerušený pohled zevnitř ven.
 4. v moderní architektuře plní estetickou funkci
 5. možnost stínění místnosti i při otevřeném okně – za tuto výhodu budete vděční v horkých letních měsících.
 6. mají vysokou životnost – lamely venkovních žaluzií jsou vyráběny z hliníku, díky čemuž nekorodují a bez problémů odolávají i extrémním povětrnostním podmínkám.
 7. venkovní žaluzie je možné instalovat i do okna, které má více okenních křídel nebo jehož součástí jsou balkónové dveře.
 8. možnost ovládání pomocí časového spínače – odraďte zloději v době vaší nepřítomnosti.
 9. vhodné jsou pro rodinné domy, kancelářské budovy, školy, správní budovy, atd.
 10. nezapomeňte, že klima v místnosti ovlivňuje naši náladu a pokud se jedná o kancelář, tak i produktivitu práce. V příjemně osvětleném interiéru, ve kterém není ani horko ani zima, se nám prostě lépe bydlí, pracuje, studuje, prostě žije.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář