Užijte si léto na terase

4.7.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Každý majitel rodinného domu bude jistě souhlasit s tím, že nejlépe se odpočívá na terase. Terasa se v teplých měsících roku stává další místností, kde si užijete sluníčko, vůni květin i výhled do zahrady.

Když je ale toho sluníčka příliš, toužíte po kousíčku stínu. Zastínění terasy lze řešit různě, od slunečníků, přes pergoly až po výsuvné markýzy. Pokud hledáte pro svůj dům něco netradičního a vkusného, budou markýzy tou správnou volbou. Markýzy jsou vhodné i pro zastínění balkónů, kde byste jinak těžko hledali jiný způsob zastínění. Markýza zastíní nejen terasu nebo balkón, ale i přilehlou místnost, díky čemuž bude i v interiéru příjemné klima. S markýzou nad terasou si budete každý den připadat jako na dovolené u moře a užijete si pobyt na zahradě o to víc. Budete si moct denně dopřávat odpočinek ve stínu na vlastní terase, a pokud naopak zatoužíte po sluníčku, jednoduše markýzu zasunete.

Výsuvné markýzy mohou zastínit i větší plochy, snadno tedy zastíníte celou terasu nebo velký balkón. Jsou velice variabilní – můžete podle délky vysunutí měnit velikost zastíněné plochy. Na rozdíl od slunečníku, který vás nejvíce ochrání jen před poledním sluncem, bude markýza dělat stín na terase celý den. Navíc její konstrukce nikde nepřekáží. Rozlišujeme markýzy bez kazet, polokazetové markýzy nebo celokazetové markýzy. Konstrukce markýz je z kvalitní hliníkové slitiny a potahová látka ze speciální tkaniny, která se vyznačuje odolností proti vodě, plísním a UV záření. Markýza vás ochrání i před slabým deštěm, ale nedoporučuje se vystavovat markýzu silnějšímu dešti, protože by se vahou vody mohla poničit konstrukce markýzy.

Markýzy s oblibou využívají i majitelé obchodů, restaurací či cukráren. Mohou zastínit třeba jen část výlohy, nebo použít markýzu pro zastínění letní zahrádky. Důležité je, že markýza nikde nepřekáží (žádné podpěrné nohy) a dokáže zastínit opravdu velkou plochu. Na markýzu lze také umístit reklamní nápis nebo poutač na prodejnu.

Výhody venkovních markýz

  • snadná montáž
  • nikde nepřekáží
  • mohou zastínit velkou plochu
  • dlouhá životnost
  • velký výběr látek – různé barvy i vzory
  • jednoduché ovládání – klikou nebo elektromotorem

Způsoby ovládání

Markýzy lze ovládat ručně (klikou) nebo pomocí elektromotoru (klasické ovládání nebo bezdrátové). Bezdrátové ovládání je velice komfortní a umožňuje instalaci větné či dešťové automatiky. Znamená to, že pokud začne pršet nebo foukat silnější vítr, markýza se sama schová, a to i v době vaší nepřítomnosti. Díky tomu můžete předejít zničení nebo poškození markýzy. Dálkové ovládání zase oceníte tehdy, když se pohodlně usadíte v křesle a najednou zjistíte, že vám sluníčko svítí do očí. Nemusíte vstávat, stačí zmáčknout příslušné tlačítko a markýza se vysune.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář