Útulný domov dotvářejí dekorace a obrazy

14.2.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Právě jste se nastěhovali do nového domu či bytu a máte pocit, že stále něco chybí, aby bylo vaše bydlení dokonalé? Přáli byste si, aby na vás pokaždé, když přijdete domů, dýchlo to pravé teplo domova? Doplňte svůj příbytek obrazy a různými dekoracemi podle svého vkusu a rázem bude pro vás nový byt či dům skutečným domovem.

Právě tyto doplňky, které si sami vyberete, udělají ze standardního bytu na sídlišti nebo z typového domu z katalogu váš domov. Jen a jen vy si zvolíte, které obrazy do bytu pověsíte, kam umístíte květiny či kde bude stát dřevěná truhla po babičce. Věci, ke kterým nás vážou vzpomínky, mají pro každého velikou cenu. A tak právě taková stará truhla po babičce, která už je dost prožraná červotočem, má pro vás mnohem větší cenu než designový kousek od slavného návrháře.

Méně znamená více

I když by bez dekorací a dalších doplňků nebyl domov domovem, nic se nemá přehánět. Nesnažte se za každou cenu zaplnit každičký kout v pokoji či na každou zeď pověsit obraz. Pokoj by pak vypadal neuspořádaně a neútulně. Aby mohly obrazy dostatečně vyniknout, potřebují prostor. Také potřebují vhodný podklad, především barvu stěny (nelze umístit světlý obraz na bílou zeď a naopak).

Jaký obraz vybrat?

Při výběru obrazu se řiďte především svým citem a vkusem. Následující rady na volbu obrazu tedy berte pouze jako malé vodítko pro nerozhodné.

  • obrazy do ložnice – do této místnosti patří jakékoliv uklidňující motivy, nevhodné jsou motivy dynamické nebo zobrazující nějaké nebezpečí. Doporučit lze například obrazy s motivem květin, přírody zalité sluncem nebo i fotoobrazy s vašimi dětmi.
  • obrazy do obývacího pokoje – neexistuje univerzální rada, jaké obrazy se hodí do této místnosti. Každý člověk totiž využívá obývací pokoj jinak, a proto se do výběru obrazu budou prolínat emoce každého jedince.
  • obrazy do dětského pokoje – především je třeba si uvědomit, že tento pokoj bude královstvím vašeho dítěte a rodiče by neměli příliš zasahovat do jeho volby dekorací, doplňků a obrazů. Můžete dítěti poradit, nasměrovat ho, ale výběr nechte na něm.
  • obrazy do kuchyně – je prokázáno, že červená barva podporuje chuť k jídlu, a proto by v kuchyni neměl chybět obraz s červeným prvkem.
  • obrazy do jídelny – pokud jídelnu chápeme jako místnost, kde se setkává rodina u společného stolování, hodí se sem obrazy v zelených tónech. Zelená je barva lásky, domova a rodiny.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář