Ušetřete peníze chytrým nakupováním

10.8.2011 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Krize nekrize, jíst se musí, a proto se penízky každý měsíc tak rychle rozkutálí, že se ani nestačíme divit. A ledničku nebo pračku také nezajímá, že naše peněženka zeje prázdnotou a klidně se nenávratně porouchají.

Pár nepoctivců by se vám mohlo snažit nabídnout super výhodnou půjčku, ale to je spíše cesta do pekel. Neustálým zadlužováním byste se brzy mohli dostat do začarovaného kruhu, ze kterého lze jen těžko vystoupit. Jak tedy i v této těžké době ušetřit pár stovek při pořizování nezbytných nákupů? Chytrým nakupováním!

Co myslíme tím „chytrým nakupováním“?

Nejde o to, abyste jedli suchý chleba se solí nebo brambory na loupačku, nemusíte ani prát prádlo na valše a potraviny chladit za oknem. Chytře nakupovat znamená nakupovat za rozumné ceny. Všechny hypermarkety, supermarkety, hobby markety, prodejny elektro, drogerie, atd. dávají pravidelně určité zboží do akce a svoje zákazníky o tom informují prostřednictvím akčních letáků. Pokud bydlíte ve velkém městě, dostáváte tyto letáky jistě do schránky, ale pokud jste z menších měst nebo vesnic, je dostupnost těchto akčních letáků horší. Pomohou vám online akční letáky – letáky všech významných hypermarketů (Kaufland, Globus, Makro, Albert, Billa, Tesco, Penny Market, Lidl) nebo hobby marketů (např. akční leták Baumax) si můžete prohlédnout na počítači v pohodlí domova a naplánovat si svoje nákupy tak, abyste ušetřili co možná nejvíce peněz.

Nakupovat akční zboží se vyplatí především u dražších věcí, jakými jsou nábytek nebo elektronika. Pro běžné potraviny, i když jsou v akci, se vám nevyplatí jezdit desítky kilometrů, ale pro dražší zboží určitě ano. Proto sledujte nabídky různých obchodů, hlavně když plánuje pořízení nové lednice, mrazáku nebo nábytku do bytu. Třeba takový Mobelix nábytek nabízí bezkonkurenčně nejlevnější sortiment nábytku a navíc dává svým zákazníkům záruku, že pokud objeví u konkurence některý druh zboží levněji, vrátí jim rozdíl ceny.

Nakupujte tedy chytře, s rozumem a hlavně u nakupování přemýšlejte – možná je nějaké zboží v super akci, ale opravdu jej nutně potřebujete?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář