Účetnictví nemusí být strašák

27.4.2016 | Autor: | Publikováno v Podnikání

Rozhodování vyměnit zaměstnání za podnikání provází mnoho otazníků. Volbu živnost nebo s.r.o. ovlivňuje i znalost účetního, který pomůže se správnou evidencí dokladů a kontakty s úřady. Pokud to však se svým podnikáním myslíte vážně, nehledejte pomoc po známých, svěřte své účetnictví profesionálům a sám se věnujte svému biznisu.

Rozdíl mezi typem podnikání je i v tom, jestli povedete jednoduché nebo podvojné účetnictví. Nenechte se zmást názvem, ono i jednoduché účetnictví může být složité, když máte mnoho různých typů obchodů. A vše může zkomplikovat obchod se zahraničními subjekty a plátcovství DPH nebo povinnost stát se osobou registrovanou pro DPH.

Noční můrou podnikatelů jsou budoucí povinnosti, určované státem. Kdo by to byl řekl před třemi lety, že tady bude nějaké elektronická evidence tržeb nebo kontrolní hlášení daně z přidané hodnoty? Oboje hodně ztížilo vedení účetnictví malým firmám, které to dělali po známých a příbuzných. Vyhněte se komplikacím dnes i v budoucnosti a svěřte své daňové povinnosti vůči státu i přehled svých nákladů a tržeb do rukou odborníků. Stačí jim posílat své doklady, nebo svěřit vystavování pravidelných faktur vaším odběratelům.

O tom, jak si stojíte ve svém obchodě se kdykoliv přesvědčíte pomocí online aplikace. Pro vás to bude jako online účetnictví, jen místo složitých tabulek a čísel uvidíte přehledné grafy, které jasně vyjadřují, jak si ve svém podnikání stojíte.

A v neposlední řade dobrá účetní firma nejen sečte vaše náklady a řekne vám, kolik máte platit daní. Zavčas vás upozorní na možnost uplatnit vhodný typ nákladu, kdy pronajímat s DPH a kdy ne, jak je to s cestovními náhradami nebo zda si jako obchoďák můžete dát do nákladů cenu svého nového obleku. A kolik můžete dát do reklamních a propagačních předmětů. Dobrá účetní firma vám nejen pomůže s podnikáním, ale dovede i ušetřit hodně peněz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář