Třicet případů majora Gamelickera (6)

13.7.2011 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Pro Johna Gamelickera nastala okurková sezóna. Po úspěšném vyřešení případu s fotbalistou neměl téměř rok do čeho píchnout. Zašel si tedy do archívu a probíral se známými případy z posledních let. A narazil na jeden velmi zajímavý případ z České republiky, který si v tomto díle přiblížíme.

Případ šestý z roku 2011 – Příběh nepovedené aukce

Tento případ se odehrál v roce 2011 v České republice na jednom z nejmenovaných aukčních serverů. Tehdy to byla těžká doba. Internetoví nadšenci vytvářeli různé weby s nulovou hodnotou a hloupí hejlové je pod vidinou rychlého zbohatnutí nakupovali ve velkém. Občas se mezi nimi sice vyskytla nějaká ta vzácná perla, ale to bylo spíše výjimkou. Byla to doba kdy letěli webové stránky nabízející hry zdarma. A při jedné z takových aukcí došlo ke krveprolití.

Emílio Mařík se živil tvorbou webových stránek. Dělal to tak, že nakoupil skripty za 25 dolarů, něco v nich pošmrdlal a následně web prodal za 200 dolarů. Jednou si takhle koupil nějaký skript na slevový server a postavil na něm speciální web (zapar-online-flash-super-skvele-superhry-zadarmo-i-zdarma tečka cé zet) zaměřený na prodej počítačových her ve slevě. Následně se ho pokoušel prodat v aukci, ovšem protože byl velmi netrpělivý, již 10 sekund poté co aukce ve 23:30 skončila okamžitě kontaktoval výherce, který se právě oddával milostným radovánkám se svojí přítelkyní. Ten bohužel na podobné telefonáty s nadšeným prodávajícím nebyl v tuto hodinu zvědavý a praštil mu s telefonem.

Emílio se naštval a vyhledal si ve zlatých stránkách adresu kupujícího a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Bohužel nepočítal s tím, že kupující je starý žárlivý pruďas, a tak když Emílio druhý den odpoledne dorazil na adresu kupujícího, kde se právě v bazénu koupala jeho svůdná přítelkyně a začal vykřikovat, že chce 200 doláčů za svůj skvělý herní web, objevil se kupující ve dveřích, a se slovy „moji přítelkyni mi očumovat nebudeš“, dal Emíliovi pořádnou nakládačku.

Emílio to nakonec vzdal a prodal svůj herní web za dvě flašky kořalky prvnímu patnáctiletému klučinovi, který mu ho na jednom internetovém fóru pochválil.

A od té doby se Emílio internetovým aukcím zdaleka vyhýbá.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář