Tipy na dárky pro kluky

29.11.2011 | Autor: | Publikováno v Hračky

Také už váš syn napsal dopis Ježíškovi? A děsí vás ten dlouhý seznam plný hraček z televizních reklam, které jsou bez nápadu a které jistě brzy skončí zapomenuté na dně šuplíku s hračkami? Zkuste z tohoto seznamu vybrat jednu hračku, o které si myslíte, že je alespoň trochu normální a pak překvapte synka opravdu kvalitními hračkami, kterými dřevěné hračky zajisté jsou.

Téměř každý kluk má rád rozebírání čehokoliv na součástky a těší ho, když danou věc může potom znovu složit. K tomuto účelu se výborně hodí například montážní auto, které lze rozšroubovat a rozebrat na jednotlivé dílky a potom zase znovu složit. Auto je vyrobeno z kvalitního dřeva, takže se nemusíte bát, že se hned po druhém rozebrání někde něco ulomí a hračka bude nepoužitelná. A pokud je váš kluk kutilem již od malička, určitě ho potěší nějaká sada nářadí, se kterou si bude připadat jako velký chlap.

Auta, vláčkodráhy a autodráhy

Není snad kluka, který by si nepřál pod stromečkem najít alespoň jedno autíčko. Dřevěná autíčka jsou vhodná už pro velmi malé chlapce, protože jsou zdravotně nezávadná, téměř nerozbitná a krásně barevná. Často také bývají opatřena provázkem, což umožňuje dětem vzít si svoje oblíbené autíčko třeba na procházku.

Dřevěné vláčkodráhy jsou velice oblíbenou hračkou a pokud ji ještě vaše děti nemají, určitě jim udělá pod stromečkem radost. Můžete pro začátek vybrat nějakou menší sadu nebo se rozhodnout pro sadu se spoustou příslušenství, jakou je například vláčkodráha Expres Maxi, která obsahuje 120 dílů uložených do plastového boxu. Zajímavou alternativou k dřevěným vláčkodráhám je dřevěná autodráha, po které se samozřejmě neprohánějí vlaky, ale auta. Tato autodráha je téměř nezničitelná a díky absenci elektrického zdroje si s ní bezpečně mohou hrát už nejmenší děti.

Kluci, do boje

Hra na vojáky, indiány či piráty patří ke klukům od nepaměti. Proč jim pořizovat zbytečně složité a mnohdy i nebezpečné zbraně, když si úžasně vyhrají i s takovou dřevěnou puškou či mečem? Dřevěné zbraně jsou bezpečné, děti si s nimi neublíží a přitom si užijí spoustu zábavy při hře.

Vánoce jsou především o splněných tajných přáních, ale je opravdu nutné pořizovat dětem vše, co si přejí? Nebo spíše vše, co vidí v televizních reklamách, kterých je před vánoci v televizi skoro více než pohádek? Dětem bychom měli umět vysvětlit, že ne všechny hračky jsou pro ně vhodné, že spousta hraček je předražených a dítě by mělo umět pochopit, že nemůže mít všechno, co vidí. Pokud dospějete k tomuto stavu, čekají vás opravdu krásné vánoce a štěstím rozzářené oči vašich dětí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář