Schovejte svého plechového miláčka na zimu do garáže

9.11.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

První ranní mrazíky připomenou všem, co nemají garáž, jaké to je pohodlí, mít auto schované v garáži. Auto nevychladne, ráno nemusíte škrábat okna a v zimě odhazovat nánosy sněhu. Nezanedbatelnou výhodou garážovaného auta je také jeho ochrana před nenechavci.

Pokud jste se tedy rozhodli svému plechovému miláčkovi pořídit bydlení na úrovni a právě dostavujete garáž, určitě jste také přemýšleli o vhodných vratech. Nabídka garážových vrat je více než široká, vybírat můžete nejen z různých typů vrat, ale i z mnoha barevných odstínů a typů povrchových úprav. Je velice důležité vybrat si garážová vrata správně. Je to věc, kterou si pořizujete na dlouhá léta a rozhodně se nevyplatí jako jediné kritérium výběru zohledňovat nízkou pořizovací cenu. Nestyďte se pozvat si na poradu odborníka, který se montáží garážových vrat zabírá. Ten vám dokáže poradit, jaká vrata budou nejvíce vhodná právě pro vaši garáž a tím vám zaručí vaši spokojenost s bezproblémovým chodem.

Druhy garážových vrat podle způsobu jejich otevírání

  • garážová vrata s výsuvem ke stropu
  • garážová vrata rolovací
  • garážová vrata výklopná

Garážová vrata s výsuvem ke stropu

Tato vrata patří k nejprodávanějším typům vrat. Nabízena jsou také pod názvem sekční vrata. Otevírají se tak, že se celá vrata vysunou ke stropu. Jejich největší výhodou je tedy jasně to, že zabírají málo místa. Velkým plusem je také dobrá tepelná izolace. Jsou proto vhodná do garáží, která jsou součástí domu a do garáží, kde musíte šetřit každým centimetrem.

Pokud nemáte dostatečný prostor na výsuv vrat ke stropu, existují i sekční vrata s výsuvem do boku. Nabízejí tak výborné řešení i tam, kde by se jiná vrata instalovala jen těžko. Je ale třeba počítat s tím, že si za tento typ vrat musíte více připlatit.

Sekční vrata se otevírají a zavírají pomocí elektrického pohonu. Mnoho zákazníků rádo využije i nabídky dálkového ovládání. Toto pohodlné řešení oceníte nejen při nepřízni počasí. Nemusíte se obávat, že se při výpadku elektrické energie nedostanete do garáže nebo z garáže – vrata lze bez problémů otevřít i zavřít mechanicky.

Garážová vrata rolovací

Tento typ vrat také výrazně šetří místo v garáži, neboť se jednotlivé lamely vrat narolovávají do kazety ke stropu garáže. Jejich nevýhodou je nízká tepelná izolace. Z toho důvodu jsou tedy vhodná spíše pro samostatně stojící garáže, v nichž nemáte požadavek na vyšší teplotu uvnitř garáže. Své využití nacházejí i v různých skladech nebo halách.

Garážová vrata výklopná

Výhodou výklopných vrat je to, že jsou vyrobeny z jednoho kusu. Díky tomu jsou téměř nezničitelná, mají dobré tepelně izolační vlastnosti a jednoduché ovládání, které není závislé na elektrické energii. Pokud ovšem toužíte po větším pohodlí, není problém i tato garážová vrata doplnit elektrickým pohonem či dálkovým ovládáním. Otevírání výklopných vrat si ovšem vyžaduje více prostoru a proto jsou vhodná do prostornějších garáží. Ze stejného důvodu není vhodné je instalovat do garáže, která je blízko chodníku, neboť by jejich vyklápění omezovalo pohyb chodců po chodníku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář