Přepravujte svoje výrobky bezpečně

18.7.2011 | Autor: | Publikováno v Podnikání

Pokud chcete zboží doručit svým odběratelům bezpečně, znamená to především dobře jej zabalit. Když zvolíte správný obalový materiál, můžete předejít častým nehodám a poškození přepravovaného zboží. Díky tomu se vám počáteční drobná investice do kvalitního obalového materiálu mnohonásobně vrátí v podobě dobře přepraveného a nepoškozeného zboží.

Do čeho zabalit aneb druhy obalových materiálů

Druh obalového materiálu zvolte podle druhu a velikosti zboží, které chcete přepravit, ochránit nebo skladovat. Dá se říci, že neexistuje výrobek, na který by se nehodil vhodný obal.

Krabice

Nejrozšířenější obalový materiál. Krabice mnoha druhů a velikostí vám udělají dobrou službu v oblasti přepravy nebo skladování zboží. Můžete použít jednoduchou krabici z třívrstvé lepenky, která se hodí k přepravování lehkého a nechoulostivého zboží. Nebo zvolte pětivrstvou nebo dokonce sedmivrstvou krabici, která ochrání a bezpečně přepraví i křehké nebo těžké zboží. Pokud vás zajímá i ochrana životního prostředí, tak vězte, že  všechny lepenkové krabice jsou 100 % recyklovatelné a velká část krabic se dokonce z recyklovaného papíru vyrábí.

Krabice mohou mít mnoho podob – mohou se zavírat víkem nebo klopami, jiné krabice mohou být doplněny mřížkou a slouží tak k přepravě lahví, další krabice má úchyty pro snadné přenášení, atd.

Papírové tašky a sáčky

Zvolit si můžete papírové tašky bílé, hnědé, lesklé, barevné nebo pro ekologicky smýšlející celé vyrobené z recyklovaného papíru, mini taštičky nebo maxi tašky. Papírové tašky a sáčky umožňují snadno a vkusně zabalit malý nebo větší dárek pro vaše blízké nebo obchodní partnery.

Plastové obaly

Různé plastové obaly jsou zvláště vhodné pro reprezentativní prezentaci vašeho zboží zákazníkům. Pro přepravu tekutin slouží plastové kanystry, na různé drobnosti jsou vhodné plastové dózy se šroubovacím uzávěrem, mnoho způsobů využití má plastový kbelík s víkem a držadlem.

Obálky

Klasické obálky všichni známe, ale existují i obálky, které nabízejí něco navíc. Mohou být vybaveny bublinkovou fólií nebo mít výplň z polyetylenové pěny, díky čemuž ochrání posílané drobné zboží. Lepenkové poštovní obálky zase zajišťují ochranu před přelomením a plastové obálky ochrání zásilku před kapkami vody.

Dobře zabalit nestačí

Když už jste vybrali vhodný obal pro vaše zboží, nezapomeňte ani na kvalitní lepící pásky, které obal bezpečně uzavřou. Navíc speciální lepící pásky s potiskem upozorní například na křehký obsah zásilky. Lepící pásku si můžete také nechat potisknout logem vaší firmy a díky tomu budou mít zákazníci hned jasno, od koho jim přišla zásilka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář