Potřebujete nový fotoaparát?

22.2.2012 | Autor: | Publikováno v Elektronika, Hobby

fotografka Váš starý fotoaparát dosloužil nebo si pořizujete svůj první fotoaparát? Potom jistě tápete v široké nabídce fotoaparátů, které je možné v dnešní době zakoupit. Následující řádky by vám měly poradit s výběrem fotoaparátu k vaší plné spokojenosti.

Na první pohled se může zdát, že vybrat digitální fotoaparát z tak široké nabídky je úplně snadné. Ale protože nejde o zanedbatelnou investici, měli bychom si dát s výběrem trochu práci. Jinak by se mohlo stát, že až při používání fotoaparátu zjistíme, že nesplňuje naše požadavky. V první řadě si rozmyslete, co nejčastěji budete fotit a za jakých podmínek. Dále rozhodněte, jaké máte požadavky na výslednou kvalitu fotografií. A v neposlední řadě je otázka financí – kolik peněz mohu za nový fotoaparát vydat.

Druhy digitálních fotoaparátů

Digitální fotoaparáty můžeme rozdělit do čtyř skupin:

  1. kompaktní fotoaparáty
  2. EVF zrcadlovky
  3. kompakty s výměnným objektivem
  4. digitální zrcadlovky

Kompaktní fotoaparáty

Tyto digitální fotoaparáty budou vyhovovat těm uživatelům, kteří plánují se svým fotoaparátem fotografovat svoji rodinu, přátele, zážitky z dovolené, atd. Tito uživatelé nepotřebují mít u fotoaparátu nejrůznější funkce, chtějí prostě jen fotit a nestarat se o nějaké nastavení. Digitální kompakty mají malé rozměry a jednoduché ovládání s množstvím automatických programů. Pro běžné fotografování je nejvhodnější zoom s rozsahem 3x až 5x. Některé kompakty umožňují i manuální nastavení, které využijeme například při focení detailů.

EVF zrcadlovky

Zkratka EVF (Electronic ViewFinder) znamená, že fotoaparát má místo optického hledáčku malý displej, kde vidíte přesně to, co bude na fotografii. Tyto digitální fotoaparáty mají na těle přístroje více ovládacích prvků, které umožňují individuální nastavení při focení konkrétních situací.

Kompakty s výměnným objektivem

Tyto fotoaparáty v sobě spojují výhody zrcadlovek a kompaktů a jejich zásadní výhodou je malý rozměr. Volí si je fotografové, kteří již mají o fotografování nějaké znalosti a kteří po fotoaparátu požadují maximální výkon zrcadlovek společně s malými rozměry.

Digitální zrcadlovky

Digitální zrcadlovky nejsou určeny jen profesionálním fotografům, ale oblíbí si je i nadšenci pro fotografování, kteří s tímto krásným koníčkem teprve začínají. Ovšem je třeba počítat s tím, že dříve než začnete fotit s digitální zrcadlovkou, je nutné o fotografování něco nastudovat. Výsledné fotografie pořízené tímto typem fotoaparátu jsou vysoce kvalitní. Fotoaparát lze doplnit různými výměnnými objektivy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář