Podle čeho vybírat realitní kancelář

30.10.2011 | Autor: | Publikováno v Reality, Služby

Na českém trhu působí několik tisíc realitních kanceláří a laik se mezi nimi jen těžko orientuje. Reality dnes nabízí nejen zkušené a prověřené realitní firmy, ale také celá řada podnikatelů, kteří se v oboru příliš neorientují, a jde jim jen o to rychle vydělat peníze. V tomto článku vám přinášíme pár tipů jak prodávat a kupovat reality přes realitní kancelář a jak se při výběru nespálit.

Správná realitní kancelář se nestydí za své makléře

Nejdůležitějším zaměstnancem realitní kanceláře je bezpochyby realitní makléř. Je to člověk, který se o vás jako zákazníka bude starat, bude s vámi chodit na prohlídky vybraných nemovitostí nebo vám bude pomáhat s prodejem. Poctivá realitní kancelář se za své makléře nestydí a na jejich webových stránkách tak najdete přímo kontakty na jednotlivé makléře.

Kvalitní realitní kancelář má pobočky v několika regionech České republiky

Pokud hledáte byty v Benešově, asi bude nejvhodnější obrátit se buď na nějakou místní realitní kancelář nebo na realitku, která zde má pobočku. V realitách totiž platí, že nikdo nezná místo svého působení lépe než místní člověk. I proto kvalitní realitní kanceláře zaměstnávají ve svých regionálních pobočkách makléře, kteří žijí v daném regionu a znají tak situaci v něm rozhodně lépe než pražský makléř, který byl v Benešově možná párkrát za život. Znalosti a zkušenosti místních makléřů se vám tak mohou velmi hodit jak při prodeji tak zejména při nákupu nemovitosti.

Dobrá realitní kancelář má pestrou nabídku nemovitostí

S realitní kanceláří je to jako s restaurací. Pokud do restaurace nikdo nechodí, signalizuje to, že něco není v pořádku. Totéž platí o realitních kancelářích. Pokud v nabídce najdete jen pár bytů či domů, nebude asi vaše realitní kancelář příliš oblíbená. Naopak, když vám při zadání dotazu byty 3+kk v Praze, vyjedou desítky bytů na prodej, můžete si ze širší nabídky nejen lépe vybrat, ale máte i záruku, že o služby dané realitky je zájem.

Nákup realit je často jednou z největších investic, kterou v životě učiníte. I proto se vyplatí investovat do kvalitní realitní kanceláře, která vám pomůže nejen nalézt vhodnou nemovitost, ale také zajistí právní a notářské služby tak, abyste nemuseli ztrácet svůj čas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář