Plánujete nákup nové kuchyně?

19.6.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. V kuchyni se zpravidla nachází i jídelní stůl, u kterého se ráda schází celá rodina. Proto by zařízení kuchyně mělo být útulné, účelné a praktické.

Je jedno, zda zařizujete zcela novou kuchyň v novém domě nebo bytě, nebo zda renovujete kuchyň stávající. Vždy je nutný plán, ve kterém je promyšlený každičký centimetr. Musíte se zamyslet, kolik času budete v kuchyni trávit či kolik kuchařů bude v kuchyni vařit. Správně navržená kuchyně vám bude k vaší plné spokojenosti sloužit dlouhá léta.

Jak sestavit návrh kuchyně?

Při vaření je třeba dodržovat dané technologické postupy, a pokud není kuchyň správně navržená, dochází ke zbytečným problémům – například se budete hrbit u mytí nádobí, na cestě od lednice ke sporáku zbytečně nachodíte desítky metrů nebo vám bude v práci překážet nevhodně umístěný barový pult. Při vybírání nové kuchyňské linky je tedy nutné myslet především na praktickou stránku věci a až potom na design celé kuchyně.

Máte několik možností, jak sestavit návrh kuchyně:

  • sami si nakreslíte plánek místnosti a do něj naplánujete jednotlivé skříňky kuchyňské linky a kuchyňské spotřebiče. Toto řešení je vhodné jen pro toho, kdo má alespoň nějaké zkušenosti se zařizováním kuchyně.
  • nakreslíte plánek místnosti včetně rozvodů vody a elektřiny. Potom navštívíte kuchyňské studio, ve kterém vám odborníci rádi poradí s výběrem vaší kuchyňské linky. Budete si moct prohlédnout vystavené kuchyňské linky, typy dvířek, úchytek, pracovních desek, atd. a sami se rozhodnete, co se vám líbí. Vyškolený personál vám předloží návrh rozmístění jednotlivých skříněk kuchyňské linky včetně elektrospotřebičů a v případě vašich připomínek jej upraví podle vašich představ. Takto navržená kuchyňská linka bude splňovat všechny vaše požadavky a zároveň i všechna ergonomická pravidla.
  • mobilní kuchyňský návrhář – tuto jedinečnou službu přinesla společnost Kuchyně GORENJE. Jde vlastně o virtuální kuchyňské studio, které za vámi přijede až k vám domů (platí pro Prahu, Brno, Ostravu a místa do 50 km od těchto měst). Přímo v reálném prostoru vám odborníci poradí s výběrem vhodné kuchyně, provedou přesné zaměření místnosti a sestaví návrh celé kuchyně včetně plánů pro elektro a vodoinstalaci. Zákazník si může podle přivezených vzorků vybrat dvířka kuchyňské linky i typ pracovní desky. Celou kuchyň pak může vidět ve speciálním 3D programu díky čemuž získá reálnou představu, jak by mohla jeho budoucí kuchyň vypadat. Pro inspiraci může také nahlédnout do fotogalerie, kde najde fotografie řady realizovaných návrhů.

Výhody mobilního kuchyňského návrháře

  • vysoká přesnost zaměření prostoru
  • 3D návrh kuchyně
  • zákazník nemusí nikam jezdit, což pro něj znamená časovou úsporu a sám si vybere čas, kdy ho odborník přes návrhy kuchyní navštíví
  • plánování zařízení kuchyně s ohledem na ostatní zařízení domu nebo bytu
  • možnost podepsání smlouvy o koupi kuchyňské linky přímo u vás doma
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář