Ohřívače pro domácnost i průmysl

23.8.2015 | Autor: | Publikováno v Auto a moto, Dům a zahrada, Hobby

Bydlení v panelákovém bytě v sobě nese jednu nespornou výhodu. Jen bydlíme a o chod celého bytového domu se stará správce. Zajišťuje, že máme vždy teplou i studenou vodu, v zimě teplo a že nám neteče střecha. Jsou ale situace, kdy se musíme vědět o sebe postarat sami a je dobré, když jsme na takové případy připraveni. Jako například porucha na teplovodním vedení uprostřed třeskutých mrazů.

Ani nejlepší správce bytového fondu neumí ovlivnit poruchy a zatímco údržbáři v zmrzlé zemi potrubí neopraví, pár dní v chladném bytě může znamenat nejen dyskomfort, ale často i nemoci z nachlazení. Mít doma elektrický nebo plynový ohřívač je velkou výhodou.

Abychom zajistili opravdu dlouhou živostnost a spolehlivost náhradních zdrojů tepla a mohli se spolehnout, že nám v době nouze dobře poslouží, vybírejme v kategorii „průmyslové ohřívače“, tyto výrobky jsou stavěny na delší živostnost, než ty nejlevnější z různých marketů. A pro které médium se rozhodnout?

Elektrické ohřívače vyžadují funkční přívod elektrické energie. Vhodné jsou jako doplňkové zdroje tepla zejména v přechodném období jara a podzimu, na přitápění, když ještě ústřední topení není v plném výkonu a my máme rádi v bytě tepleji. Ať už infrazářiče pro operativní zvýšení teploty nebo olejové radiátory pro trvalejší topení, případně elektrické konvektory, všechny jsou pohodlné na používání a účet za elektřinu nám přijde až s ročním vyúčtováním.

Když hrozí přetížení elektrické sítě nebo elektřina není k dispozici, přijdou vhod plynové průmyslové ohřívače. Poháněné stlačeným propan-butanem v tlakových lahvích slouží všude ale vyžadují v případě dlouhodobého využívání dostatečné zásoby topného média nebo jejich operativní dodávku. Plynové ohřívače známe v podobě terasových a zahradních kloboukových ohřívačů, ale i jako plynovou pícku nebo průmyslové topidla s velkým výkonem válcového tvaru na podvozku pro větší prostory.

Přenosné zdroje tepla v paneláku využijete nejen v případě poruchy centrálního rozvodu tepla, ale i na rekreační chalupě nebo v zahradní chatce a topit jimi můžete i v garáži při opravě auta, nebo ve své hobby dílně. Pro takové místa s úspěchem využijete i naftová topná tělesa. Mít po ruce alternativní ohřívač se vždy vyplatí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář