Objevte kouzlo rybaření

13.4.2012 | Autor: | Publikováno v Hobby

Stres, spěch, hluk – to jsou věci, které nás provázejí téměř každý den. Dopřejte svému organismu tolik potřebný odpočinek například při rybaření. Je to zábava dostupná všem a každý, kdo rybaření vyzkoušel, může potvrdit, že to je balzám na duši.

Jen si to představte – sedíte sami u rybníka nebo u řeky, jen vy a krásná okolní příroda. Zpěv ptáků a šumění vody to je vše, co musí vaše uši slyšet. Žádná auta, žádné lidi, jen vy a příroda. Nahodíte pruty a čekáte, jestli se vám podaří přelstít nějakou rybku. Nevadí, že nikdo z vaší rodiny ryby nejí. Nemusíte si přece svůj úlovek nosit domů. Můžete se s ním třeba jen vyfotografovat, potěšit a vrátit jej vodě. I toto je rybaření.

Výbava pro rybáře

Nejdůležitější výbavou rybáře jsou bezesporu rybářské pruty. Ve specializovaných prodejnách rybářských potřeb naleznete opravdu širokou nabídku tohoto rybářského náčiní. Pokud s rybařením teprve začínáte a plánujete jej provozovat jen jako občasného koníčka, určitě vám postačí prut z nižší cenové kategorie. Pro ty, kdo rybaření úplně propadli a chtějí se mu věnovat stále více, je na trhu spousta speciálních prutů. Jsou to například pruty kaprové, vláčecí, feederové, matchové, muškařské a další. Stačí si jen vybrat podle oblasti vašeho zájmu a podle vašich finančních možností.

K prutu je nutné zakoupit naviják, na který se navine vlasec. I navijáků je řada druhů, liší se počtem funkcí, velikostí i cenou. V každé specializované prodejně vám rádi poradí s nákupem vhodného navijáku přesně pro vaši potřebu.

Máte prut, máte naviják, ale ještě zbývá nakoupit další rybářské potřeby, než budete moci vyrazit k vodě. Bez některých se opravdu neobejdete, ty další jsou spíše doplňkové, které vám dobu strávenou na rybách ještě více zpříjemní. Mezi ty důležité rybářské potřeby zajisté patří podběrák, kvalitní vlasec, háčky, olůvka a krmení pro ryby. Pobyt u vody si více užijete v pohodlném rybářském křesílku a v rybářském oblečení a obuvi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář