Nejlepší akční hry zdarma ve stylu Atomic Bomberman

10.1.2011 | Autor: | Publikováno v Herní svět

Kdo nezná hru Atomic Bomberman, tak snad ani v životě počítačové hry nehrál. Jedná se o hru, kde s vaším panáčkem, který umí klást bomby, bojujete proti podobně vybavenému soupeři. Tahle klasická a jednoduchá hra je nesmírně oblíbená na celém světě a získala nejen celou řadu různých ocenění, ale dokonce se pořádají i turnaje, kde můžete změřit své schopnosti s podobně zaměřenými hráči. Původní Atomic Bomberman je placená hra,  a tak vývojáři flash her přišli s několika desítkami různých klonů, které někdy dokonce původní hru v lecčems překonávají.

Bomb It 2

Akční hra Bomb It 2 patří mezi nejlepší klony hry Atomic Bomberman. Úkol je naprosto stejný (tedy zničit vaše soupeře s pomocí bomb), ale v Bomb It 2 máte ještě něco navíc. Například si můžete sebrat flintu a s ní vašeho protivníka zastřelit nebo granát, který můžete soupeři hodit na hlavu. Tyhle triky působí jen po omezenou dobu a někdy mohou být užitečné, ale jindy vás zase mohou pěkně potrápit či Vám dokonce uškodit. Pokud jste příznivcem klasického Bombermana, tuhle hru si rozhodně nenechte ujít.

Bittu Bomber

Hra Bittu Bomber je dalším skvělým klonem klasického Bombermana. I tentokrát se musíte snažit zabít vašeho soupeře a sebrat klíč k postupu do dalšího kola dříve než váš soupeř. Hra je velmi povedená a možná nejvíce ze všech klonů připomíná starou klasiku – nejprve běháte velmi pomalu a vaše bomby mají malý dosah, ale časem se vše otočí a postupně získáte nejen rychlost, ale také značný ničivý účinek. Rozhodně si hru Bittu Bomber zahrajte.

Bomberman

Hra Bomberman od studia Pyromasters je další z celkem pěkných klonů Atomic Bombermana. Váš úkol je stejný jako obvykle a hra se opět povedla, má vynikající hratelnost a používá i některé osvědčené vychytávky z původního Atomica (třeba skutečnost, že můžete ovládat svého soupeře nebo poté co seberete kostičku, která vypadá jako bonus, přehodí se vám ovládání a namísto dolů poběží panáček nahoru.

Bomber

Ve hře Bomber se setkáte s malými roboty, které samozřejmě musíte zničit s pomocí vašich bomb. Tahle hra je dobrá v tom, že na hracím poli není moc kam se schovat, takže si musíte dávat pozor hned od začátku. Také její ovládání je trochu složitější, protože robot spíše poskakuje a na ovládání reaguje tak trochu po svém.

Bomber Knights

Další z řady povedených klonů Atomic Bombermana. Zlikvidujte soupeře s pomocí vašich bomb a nenechte se zabít jako první. Tahle hra vyniká i moc pěknou grafikou a jako obvykle bude váš rytíř v labyrintu nacházet různé pomůcky, které mu usnadní život (a někdy i trochu znepříjemní).

Samozřejmě existují ještě mnohé další klony hry Atomic Bomberman, nicméně ty výše popsané si stojí za to zahrát. Pokud najdete nějaké další pěkné akční hry s Bombermanem, neváhejte se o ně podělit v komentářích.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář