Návštěva lékaře podle data

16.11.2012 | Autor: | Publikováno v Finance, Zdraví

Návštěva lékaře podle data Tak jako každý člověk i já občas zajdu k lékaři. Naštěstí spíše na kus řeči s doktorem a pro aktualizace počítače sestřičky, takže více času věnujeme chorobám jiných, než mým. A tak jsem se dozvěděl i o sezónních nemocech běžných lidí.

Tyto cykly se podle lékaře opakují s železnou pravidelností každý rok. V období mezi Vánocemi a Novým rokem a těsně po něm přicházejí lidé s problémy žaludku a v první polovině ledna se začínají objevovat lidé s úplně jinými starostmi. Svátky skončily, na řadu přicházejí starosti, jak to všechno zaplatit. Mnoho lidí si totiž zejména pod vlivem „tradice“ a reklamního marketingu nabere různé půjčky, aby si dopřáli „bohaté Vánoce“ a po svátcích se začínají trápit, jak to všechno zaplatit. A tak stavy úzkosti, bušení srdce, bolesti hlavy a jiné podobné končí doporučením pacienta k psychiatrovi.

Zatímco na první problémy stačí nějaké tablety či kapky na trávení či proti nadýmání, s druhými není sranda. Přitom na oba neduhy platí jednoduché řešení, a to střídmost. Nepřehánět to s jídlem a pitím, nechtít sníst všechno, co vidíme. A na druhý problém také stačí střídmost. Nechtít mít všechno, co ukazují v reklamních letácích nebo televizních spotech. Jak říkali babičky, přikrývat se jen takovou peřinou, jakou máme.

Na možné problémy v budoucnu je třeba myslet včas, dříve než nastanou. Uvažujte nad tím, když si zase budete chtít vzít půjčku nebo použít kreditní kartu. I když jste zaměstnán, nemusí tomu tak být v těchto turbulentních časech stále, vaše „jistota“ má hodnotu dvou měsíců. Tolik totiž trvá výpovědní lhůta.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář