Můj nový web o hypotékách

28.11.2015 | Autor: | Publikováno v Finance, Internet, Reality

Vedle obsahových webů jsem se rozhodl postavit web o penězích. Přesněji o hypotékách. Doposud jsem měl jakési morální zábrany nabízet lidem levné a rychlé půjčky a vydělávat na tom. Možná proto, že jsem ve svém okolí viděl příliš mnoho nešťastníků, kteří přišli o důstojný život poté, co si vzali v podstatě nevýhodnou půjčku. Můžete tvrdit, že je to věc toho, kdo si půjčuje, aby zvážil své reálné možnosti, a ne toho, kdo půjčky zprostředkuje, ale mně to nějak šlo proti srsti.

Ptáte se, proč jsem udělal web o hypotékách? Moje odpověď bude, že na základě svých zkušeností. Navštívil jsem několik webových stránek bank, konkrétní banku i zprostředkovatelského makléře a reálně se pokusil získat peníze pomocí hypotéky na koupi konkrétního domu s možností založení konkrétního bytu. Oproti deklarovaným podmínkám v mailech od bank nebo v inzerci na webu či přímo v internetbankingu se reálné podmínky pro získání hypotéky výrazně lišily.

Mohu to považovat v podstatě za ztracený čas, který jsem strávil jednáním s bankéři ve snaze dosáhnout na ne velkou hypotéku za podmínek, které mi byly v úvodu nabízeny. Vždy to vedlo k navyšování úroku, navyšování splátek a dokazování příjmů nad rámec reklamy. A přestože reklama a nabídky tvrdili, jaké je snadné pro mě získat hypotéku, ve skutečnosti se to ukazovalo jako docela těžký úkol.

money

Většina lidí má tendenci požádat o hypotéku v bance, ve které má běžný účet. Ve víře, že „moje banka“ mě zná a proto mi poskytne lepší podmínky, než nějaká jiná. Pamatujete si ještě na doby, kdy mobilní roaming nebyl regulován? Zahraniční partner vašeho mobilního operátora měl vždy nejvyšší ceny za roaming… A přesně stejně je to i s bankami.

Chcete-li získat hypotéku reálně, měli byste požádat úplně jinou banku, než tu, ve které máte účet. Nebude vás nutit do nesmyslných požadavků.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář