Lidé omezují výdaje domácností, prostě šetří. Víte jak?

28.4.2016 | Autor: | Publikováno v Finance

V dnešní době, kdy se vám může kdykoli stát, že přijdete o práci a nebo je vaše mzda natolik nízká, že živoříte od výplaty k výplatě, je určitě na místě věnovat velkou pozornost rodinným výdajům a nenechat se unést bezhlavým utrácením. Žít ze dne na den, z toho co mám momentálně v peněžence je přinejmenším špatně. Jak jste na tom vy? Máte nějakou rezervu na nenadálé nutné výdaje? Naštěstí v tomto směru není situace mezi lidmi nijak kritická, právě naopak, většina z nich se snaží se svými příjmy nakládat zodpovědně a určitou část výplaty si odkládá bokem. Nikdy nevíte kdy se vám bude hodit a kdy bude nutné na ni sáhnout! Každá ušetřená stokoruna vám za rok udělá tisícovku, a proto nikdy neuspějete ani sami před sebou s argumentem, že šetřit není z čeho. Vždycky je a výše vaší výplaty tento fakt nijak neovlivní.

 

Utrácíte příliš mnoho?

 

Každá domácnost by si měla zapisovat své měsíční výdaje (je úplně jedno jestli s pomocí pohodlné aplikace v telefonu nebo jen na papíře) a mít tak neustálý přehled o tom, jak na tom je. Je samozřejmé, že největší nákladovou položkou je bydlení, energie, potraviny, služby. Vždy je dobré se zamyslet nad tím za co a jak utrácíme a kde bychom mohli najít ještě nějaké rezervy. A kam peníze ukládat? Nejlépe do banky na spořící účty, kde jsou pěkně oddělené od běžných financí jež čerpáme a kde nám nejsou tolik na očích. Některé banky je sice ne moc, ale přece jen trochu zúročí a jsou tady pro nás v bezpečí. Co však podniknout v případě, že rezerva žádná není a je třeba vyřešit neočekávanou situaci? Pak přichází na řadu půjčka a věřte tomu, že i na kvalitní nebankovní půjčce od solidní společnosti se dá také ušetřit. Taková Japonská půjčka schválená do 60 vteřin vám zajistí během chvilky přísun peněz na účet. Celou půjčku od podání žádosti vyřídíte kompletně na internetu, nemusíte skenovat žádné doklady a za každou půjčenou tisícikorunu zaplatíte jen minimální poplatek v řádu desetikoruny. A ještě jedna výhoda pro vás – pokud půjčenou částku splatíte do 14 dnů, pak je půjčka zcela zdarma. Jak vidíte i půjčky jsou efektivním pomocníkem v každé nouzi. Jen musíte vybrat vždy tu správnou a to Japonská půjčka právě je.

 

Šetřit se dá i na internetu

 

Šetřit se prostě musí umět a vždy je možné zmírnit své výdaje, aniž byste museli slevovat z kvality zboží či služeb. Internet je už dnes součástí i každého chytrého telefonu, tak proč jej nevyužít k nákupu? Stačí se jen porozhlédnout a uložit si do adresáře webové stránky s nimiž ušetříte a nebo dokonce můžete i nějakou korunu navíc vydělat. Lidé si už celkem zvykli nakupovat v různých eshopech oblečení, elektroniku, spotřebiče do domácnosti, potraviny,… Dovolenou, letenky, jízdenky pořídíte na slevových portálech nebo naleznete firmu, která vám zajistí úklidové služby, opravy v domácnosti, stavební práce,… Všude na vás čekají nejrůznější akční ceny, slevové akce, věrnostní kupony – proč tedy zbytečně utrácet! Šetřit vždy a všude je určitě na místě. Už jste třeba vyzkoušeli webové stránky, kde vám z každého nákupu ještě vrátí až 5%?

 

Už naše moudré babičky říkaly, kdo šetří má za tři a toto pravidlo platí i dnes.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář