Last minute zájezdy – dovolená na poslední chvíli

4.8.2011 | Autor: | Publikováno v Cestování

Prázdniny už se přehouply do své druhé poloviny a moc sluníčka jsme si zatím neužili. Proto možná čím dál více lidí plánuje ještě na poslední chvíli dovolenou u moře, i když jejich plán byl pro letošní léto jiný.

Zkrátka a dobře sluníčko nás nabíjí energií, kterou budeme v brzkých chmurných podzimních dnech opravdu potřebovat. A když se sluníčku nechce vylézat, musíme se za ním vypravit více na jih.

Jsou last minute zájezdy opravdu tak výhodné?

Last minute zájezdy, nebo-li zájezdy na poslední chvíli, jsou zájezdy s dobou do odjezdu kratší než dva měsíce, nejčastěji to bývají jeden až dva týdny. Díky tomu může prodejce nabídnout zákazníkům mnohem nižší cenu, protože nenaplněná kapacita je pro něj prodělečná daleko více. Dovolená na poslední chvíli je tedy výbornou volbou, pokud vám vaše původní plány cokoliv překazilo. A nemusí to být jen rozmary počasí.

Rozešel se s vámi partner těsně před plánovanou společnou dovolenou? Nevěšte hlavu a nepropadejte smutku. Letošní dovolenou máte právo si užít – poohlédněte se po pěkném zájezdu na poslední chvíli a vyražte. Přijdete na jiné myšlenky, odpočinete si fyzicky i psychicky a zpátky domů se vrátíte jako vyrovnaný člověk připravený na běžné starosti všedních dnů.

Nebo vaše pubertální děti vzdorují a i když jezdíte každoročně do chatky na svoje oblíbené místečko, letos to odmítají? Nechte děti doma, ať si prázdniny užijí dle svého a vyražte s manželem (manželkou) na krásnou dovolenou k moři. Při koupi zájezdu na poslední chvíli a jen pro dva vás taková dovolená ani finančně nezrujnuje a vy si užijete krásný týden (nebo dva) jako při vašich líbánkách. A možná budou děti příští rok škemrat, abyste je vzali s sebou.

Stát se může před plánovanou dovolenou opravdu cokoliv a důležité je se k nenadálé situaci postavit čelem a snažit se ji rychle vyřešit. Zájezdy na poslední chvíli vám umožní strávit pěknou dovolenou, kterou jste si v podstatě neplánovali, ale kterou máte právo si užít. Každý člověk by měl alespoň na jeden týden v roce vypnout, oprostit se od pracovních povinností a odpočívat. Jedině tak je možné odolávat stresu, který na nás působí ve všedních dnech. Hezkou a ničím nerušenou dovolenou!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář