Kvalitní ruční nářadí je zárukou úspěchu

13.1.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Nemusíte ani vlastnit rodinný domek či chatu a přesto budete základní ruční nářadí potřebovat. I v bytě v panelovém domě budete nuceni čas od času něco přišroubovat, přibít či uříznout. S kvalitním ručním nářadím dosáhne úspěchu i takový šikula, který by si mohl říkat Pat (nebo Mat).

Pokud jste naopak majitelem rodinného domku nebo víkend co víkend odjíždíte „odpočívat“ na chalupu, bez nejrůznějšího ručního nářadí se neobejdete. Ovšem i ruční nářadí je potřeba kupovat s rozmyslem a před nákupem popřemýšlet, co opravdu využijete. Situace je samozřejmě jiná, pokud se z vás postupem doby stane vášnivý kutil, který bez této činnosti nevydrží jediný víkend.

Ruční nářadí do každé domácnosti

Které ruční nářadí by rozhodně nemělo chybět v žádné domácnosti a to ani tam, kde se muž nechystá víkend co víkend strávit v dílně?

  • vrtačka – přivrtat skobičku pro obrázek nebo poličku na zeď potřebuje občas každý. Když si pořídíte kvalitní vrtačku, bude tato práce snadná. Vrtačku s příklepem použijte pro vrtání do zdi a bez příklepu pro vrtání do železa a dřeva.
  • aku vrtačka – pokud se nechcete nechat omezovat délkou přívodního kabelu, zvolte místo klasické vrtačky aku vrtačku. Můžete s ní dělat všechny práce jako s elektrickou vrtačkou, ale nebudete omezeni přívodem elektrické energie.
  • aku šroubovák – aku šroubováky mají kompaktní rozměr a proto s nimi snadno sešroubujete dohromady rozložený nábytek nebo poličky. Již nikdy vás nebude bolet ruka ze šroubování stovek šroubků. Práce s aku šroubovákem je snadná a rychlá a rozhodně se vyplatí mít tohoto malého pomocníka doma.
  • další ruční nářadí – kromě výše uvedených budete potřebovat i jednoduché ruční nářadí, jakými jsou kladivo, křížové a ploché šroubováky, kombinované kleště, štípací kleště, atd.

Péče o rodinný dům vyžaduje více nářadí

Kromě běžného nářadí uvedeného výše, bude majitel rodinného domu potřebovat ještě další ruční nářadí. Pokud se v zimě chcete ohřát u krbu či krbových kamen, musíte si nejdříve připravit dřevo na topení. Neobejdete se tedy bez řetězové pily. Pokud nebudete vyrážet těžit dřevo přímo do lesa, postačí vám kvalitní elektrická řetězová pila, se kterou snadno nakrátíte kulatinu na požadovaný rozměr.

K domu patří i zahrada, kde budete nejvíce potřebovat sekačku na trávu. Pravděpodobně se vám budou hodit i nůžky na živý plot, strunová sekačka nebo křovinořez. Aby byl trávník krásný, neobejdete se ani bez vertikutátoru a na podzim oceníte vysavač listí. Drtič větví zase vyřeší problém, kam uložit zahradní odpad. Nemusíte se děsit množstvím vyjmenovaného nářadí. Záleží samozřejmě na každém jedinci, jaké nářadí a zahradní techniku považuje za nezbytné a bez kterého se naopak snadno obejde.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář