Kvalitní obalové materiály

28.8.2012 | Autor: | Publikováno v Ostatní

Ať vyrábíte nebo prodáváte cokoliv, vždy budete potřebovat vhodný obal. Podle druhu výrobku musíte rozhodnout, jaký obal je nejvhodnější. Správně zvolený obal bude výrobek nejen chránit, ale také lépe prodávat.

Základní dělení obalů je podle použitého materiálu na kartonové (papírové) obalové materiály a plastové obalové materiály. Mezi kartonové obalové materiály patří nejrůznější druhy krabic, archivační krabice nebo krabice na stěhování. Plastové obalové materiály představují balicí fólie, bublinkové fólie, různé sáčky a pytle.

Krabice nebo sáček?

Jak už bylo řečeno, obalové materiály mají výrobek především chránit. Ale na druhou stranu je žádoucí, aby obal nebyl příliš těžký, pokud chcete posílat zboží poštou. Pro zboží, které není křehké, výborně poslouží speciální plastové obálky. Využijete je pro zasílání textilního zboží, drobné elektroniky, časopisů nebo katalogů. Tyto plastové obálky jsou velice lehké, proto nedochází k navyšování váhy balíčku a nemusíte tak platit dražší poštovné. Zároveň jsou ale pevné a nepromokavé. Nelze je otevřít, aniž by bylo vidět poškození, proto je zboží bezpečně doručeno až k adresátovi.

Pro zasílání křehčího zboží můžete použít bublinkové obálky a pro rozměrnější zboží nejrůznější kartonové krabice. Mohou být vyrobeny z několika vrstev lepenky a v různých rozměrech. Záleží jen na vás, jak velikou krabici potřebujete. Pokud potřebujete zboží v krabici při přepravě ještě více ochránit, můžete použít i různé výplňové materiály, které se vkládají do krabice spolu s výrobkem a brání jeho poškození při přepravě. Jako výplňový materiál poslouží kartonová střiž, vzduchové polštářky nebo polystyrenové kousky.

Kartonové krabice se ovšem nepoužívají jen jako obaly na zboží, které potřebujete odeslat. Použijete je i k archivaci šanonů nebo v domácnosti k uložení nepotřebných věcí nebo sezónního oblečení. Nenahraditelné jsou kartonové krabice při stěhování.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář