Krása dřevěných hraček

12.1.2011 | Autor: | Publikováno v Hračky

Dřevěné hračky tu byly od nepaměti. Nejprve měly podobu jednoduchých předmětů, ale i tak dělaly dětem radost a zároveň u nich rozvíjely fantazii. Jak šla doba kupředu, šel dopředu i vývoj hraček. Hračky se stávaly pohyblivější a složitější. Postupně také došlo k barvení dřevěných hraček, takže se staly pro děti ještě více atraktivnější.

Je velice dobře, že nás dřevěné hračky neopustily ani v dnešní moderní době. Spíše naopak, obliba dřevěných hraček stoupá a je to také díky českým výrobcům dřevěných hraček, kteří vyrábějí kvalitní a krásné dřevěné hračky pro naše děti. Na nás rodičích je, abychom si při výběru hraček dávali pozor, od jakého výrobce hračka pochází a zda splňuje české a evropské normy. Jedině tak budeme mít jistotu, že je hračka pro dítě bezpečná a zdravotně nezávadná. Je také důležité, aby byly na hračky použity kvalitní a nezávadné barvy a laky, neboť jak všichni víme, malé děti všechno zkoumají ústy.

Variabilita dřevěných hraček

Dřevěné hračky jsou oblíbené nejen díky jejich kráse, ale také díky jejich variabilitě, pestrosti a trvanlivosti. S dřevěnými hračkami se dítě nikdy nenudí, protože s většinou z nich si lze hrát hned několika možnými způsoby. Dítě si tak může snadno vymyslet svůj způsob hry. Nikdo mu předem neurčí, že tato hračka je jen na to či ono, ale nabízí výběr. To je důležité pro rozvoj fantazie a představivosti, což jsou dovednosti, které dítě využije nejen později ve škole, ale také v dospělosti.

Široká nabídka

Nabídka dřevěných hraček je opravdu pestrá a široká. Spousta dřevěných hraček je určena již pro malé děti od narození. Další hračky jsou určeny dětem od tří let – to jsou většinou tak zvané motorické a didaktické hračky, které dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, anebo je učí novým dovednostem a vědomostem. Jsou to různé dřevěné stavebnice, kostky, skládačky, puzzle, labyrinty nebo hlavolamy. Některé dřevěné hračky jsou určeny spíše pro kluky (vláčkodráhy a jejich příslušenství, mašinky, auta, pistole) a jiné zase spíše pro holčičky (domečky pro panenky i s miniaturním nábytkem, nádobíčko, postýlky na panenky). A protože stále platí, že v jednoduchosti je krása, najdeme mezi dřevěnými hračkami spoustu jednoduchých drobností, které ale jistě také potěší.

Dřevěné hračky – investice na dlouhou dobu

A protože je dřevo trvanlivý materiál, máte jistotu, že i dřevěné hračky vydrží dětem opravdu dlouho. Při dobrém zacházení se dokonce budou hračky dědit mezi dětmi v příbuzenstvu a jejich krása nikterak neutrpí.

Díky všem těmto skvělým vlastnostem, budou dřevěné hračky dělat radost ještě mnoha dětem a můžeme jen doufat a věřit, že až jednou budeme kupovat hračky pro svoje vnuky nebo dokonce pravnuky, zůstane nabídka dřevěných hraček stejně široká jako je dnes.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Tento autor zde publikoval zatím 7 článků. Autor o sobě neposkytl žádné další informace.

Napsat komentář