Kotleba spojil pravici i levici na Slovensku

18.11.2013 | Autor: | Publikováno v Ostatní

V listopadových volbách poslanců a předsedů samosprávních krajů na Slovensku rozčeřil jinak apatickou hladinu volební nálady úspěch kontroverzního politika Mariana Kotlebu. V Banskobystrickém samosprávním kraji se mu podařilo získat druhé místo a postoupit tak do druhého kola voleb županů. To způsobilo rozruch mezi politiky i politology a spustilo nenávistnou kampaň zleva i zprava proti němu.


Mgr. Ing. Marian Kotleba je mladý politik, kterého rádi oficiální místa označují za extrémistu. Je to pro jeho působení v nacionalistické organizaci v minulosti. Proto i přišel o místo učitele na střední škole v Banské Bystrici a posléze i o místo správce školní počítačové sítě.

Na post župana kandidoval i minulých župních volbách v roce 2009. V letošních volbách získal cca 25 tisíc hlasů jako kandidát na župana v celém kraji (podíl přes 20%) a téměř 9 tisíc hlasů v volebním obvodu Banská Bystrica na poslance, čím předčil jakéhokoliv kandidáta vládnoucí strany Smer-SD na celém Slovensku.

Mgr. Ing. Marian Kotleba

Mgr. Ing. Marian Kotleba

Vysoký podíl hlasů voličů a možné vítězství v druhém kole téměř okamžitě spustilo lavinu mediální kampaně proti Marianovi Kotlebovi. Provládní i „nezávislá“ média včetně internetu a Facebooku rádi připomínají, kolikrát byl Kotleba zatčen policií a kolikrát byl obviněn převážně pro rušení veřejného pořádku nebo i rasovou nesnášenlivost. Všichni ale s oblibou „zapomínají“ dodat, že obvinění byla posléze stažena a trestní stíhání zastaveno. Hloupým lidem ale stačí pouze obvinění, aby ho zatracovali jako nacionalistu, extrémistu a štváče. Jen proto, že poukazuje na dvojí metr slovenské vlády vůči nepřizpůsobivým občanům a slovákům.

Jeho postup do druhého kola voleb, které se koná v sobotu 23. listopadu 2013, způsobilo velký rozruch mezi současnými politiky. Kotleba už dlouho avizoval svoji politiku práva a pořádku, pokud se mu podaří uspět a tím vystrašil všechny politiky. Dokonce tak moc, že pravicový neúspěšný kandidát župních voleb, bývalý ministr pravicové vlády, Ľudovít Kaník vyzval své voliče, aby v druhém kola podpořili levicového kandidáta za SMER-SD Vladimíra Maňka. Důvod, proč se pravice spojuje s levicí může být snad jediný. Peníze, či snad strach, že o ně přijdou.

O tomto úspěchu Mariana Kotlebu píše mnoho internetových blogů.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář