Konec Facebooku zdarma?

19.4.2013 | Autor: | Publikováno v Finance, Internet, Podnikání

Konec Facebooku zdarma? Facebook možná vznikl jako nápad nějakého studenta, později pokračoval jako stránka na setkávání přátel, ale dnes je to především jeden velký kšeft. Jako každé místo, kde se setkává velké množství lidí, ačkoli virtuální. Zatím ještě nic neprodává (snad kromě údajů svých příznivců), ale ze všech stran na vás útočí reklama.

Prvotně impulzivní nápad je dnes precizně řízeným projektem, kde nic není náhodné a vše je velmi daleko dopředu promyšlené. Poslední „výstřelek“ míří na lidi, kteří chtějí velkému počtu svých přátel oznámit nějakou novinku. Zejména pokud je jejich nový status doprovázen obrázkem. Takové vaše poselství se zobrazí asi jen 14% vašich příznivců.

Ale nic není ztraceno. Pokud chcete poslat zprávu všem, nebo i mimo okruhu vašich přátel, Facebook má řešení. Zaplaťte si za šíření zprávy. Jedná se jen o pár dolarů …

Skvělý nápad, ne? Nejdříve omezíte nějakou, do té doby samozřejmou, funkci systému a pak si za její puštění vyžádáte peníze. A aby vděčný národ hlasitým potleskem odsouhlasil další omezení své svobody, je třeba to náležitě zdůvodnit. Nejlépe hackery, kteří jsou jako Yeti. Všichni o nich mluví, ale nikdo ještě živého neviděl. Ani Yetiho ani hackera. V tomto případě je za zpoplatněním prý omezení spamu a zbytečných zpráv, které prý nikomu nic nepřinášejí. Odteď budou přinášet penízky majitelům Facebooku.

Podle různých předchozích prohlášení představitelů Facebooku, kteří reagovali na podobné předchozí pokusy o zpoplatnění některých funkcí, nebo na reakce lidí na jejich experimenty, Facebook nikdy nebude placený. Tedy vždy bude možné se k Facebooku, po zaregistrování, přihlásit a zřejmě ho i číst. No snadno se může stát, že za možnost něco napsat nebo s někým komunikovat, bude nutné přihodit pár drobných.

No co už, ovečky je potřeba stříhat, potřeba.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář