Kde mi vymění rozbité autosklo?

10.8.2012 | Autor: | Publikováno v Auto a moto

Čelní sklo automobilu je velice náchylné k rozbití. Stačí, když předjíždíte automobil a malý kamínek, který od projíždějícího vozu odlétne, vám vykreslí na čelním skle pěkného pavoučka. Nebo přijdete ke svému autu na parkoviště a čelní sklo „zdobí“ nemalá prasklinka.

Z toho důvodu si většina řidičů nechává autoskla pojistit. Můžete si nechat pojistit jen čelní sklo nebo všechna skla automobilu. Pojištění všech skel mnoho řidičů vnímá jako zbytečný luxus, protože je pravda, že nejvíce ohrožené je právě čelní sklo. Každopádně pojistit si alespoň čelní sklo se vám rozhodně vyplatí. Výhodné bývá připojištění autoskel k povinnému ručení. Při sjednávání pojistky si zjistěte, jaká je cena skel vašeho vozu, abyste věděli, na jakou částku máte autoskla pojistit. Také si rozmyslete, jaké bude procento vaší spoluúčasti, to znamená částka, kterou budete muset uhradit vy (zbytek uhradí pojišťovna).

Pojištění autoskel nás sice chrání před velkými finančními ztrátami, ale rozbití autoskel nezabrání. Když už se vám tedy stane, že sklo je rozbité a je potřeba jej vyměnit, začnete hledat servis, který tyto služby zajišťuje. Pokud nemáte svůj oblíbený auto servis v blízkosti vašeho bydliště, nezbývá vám nic jiného než hledat. Pro usnadnění můžete použít největší katalog autosklo servisů v Praze i celé České republice. Jednoduše zadáte kraj, ve kterém chcete najít autosklo servis a ihned máte na výběr z několika servisů. Pokud například zadáte autosklo Praha, objeví se vám ještě dělení na jednotlivé městské části, abyste měli vybraný autosklo servis opravdu v blízkosti vašeho bydliště. Pak už jen dopravit auto do servisu, vyřídit potřebné formality a za nedlouho si můžete dojít pro svoje opravené auto.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář