Jaké lyže pro děti

8.7.2016 | Autor: | Publikováno v Dětské zboží

Vaše děti právě odrostly z plenek, běhají po bytě i po zahradě a vy jako rodiče zvažujete, že se opět vrátíte k vašemu společnému koníčku a své děti naučíte to, co sami zbožňujete. Přivedete je k lyžování, abyste po letech strávených se svými maličkými doma si začali užívat společné dovolené. Jako zkušení lyžaři ale musíte vyřešit závažný problém. Jaké lyže vybrat pro malé děti?

Lyže pro dospělé se liší podle toho, jak dobře lyžujete. Úzké a tvrdé pro sportovně zaměřené, středně měkké pro rekreační lyžaře. Sami umíte zhodnotit své schopnosti a své ambice v lyžování. Nicméně za děti to musíme rozhodnout my, rodiče. Jelikož i děti chtějí mluvit do toho, co budou používat, výrobci jim vyšli vstříc.

Pro děti je důležité, jak jejich lyže vypadají. Proto jsou dětské lyže dekorované pestrými barvami a postavičkami oblíbených dětských hrdinů. Děti tak lyžování může více bavit, není to pro ně jen sport. Jejich zájem o společnou lyžařskou dovolenou i víkendové výlety za sněhem podpoříte tak, že je necháte samotné vybrat, jaký design jejich lyže budou mít. No pokud chcete, v nabídce najdete také dětské lyže s jednobarevným neutrálním nátěrem.

Protože malé děti se v podstatě jen učí chodit, pohyb na sněhu jim usnadňují lyže, které jsou širší, než bychom očekávali. Podporují tak stabilitu dětí na svahu. Bezpečné lyžování je možné i díky tomu, že si nemůžete vybrat tvrdost lyží, pro malé děti se všechny dělají v měkkém provedení. Co však vybrat můžete, ba přímo musíte, je správná délka lyží, na které své potomky na sněhu postavíte.

Je nesprávné myslet si, že lyže vydrží vašim dětem několik let a proto jim je koupíte delší a oni do nich postupně dorostou. Dlouhé lyže znemožňují pohodlné obraty na sněhu a komplikují dětem pohyb na sněhu. Rozhodně by neměly být dětské lyže delší, než je výška postavy vašeho dítěte, optimální velikost je tak po bradu.

Zajímavé a správně vybrané dětské lyže umožní vašim ratolestem veselou zábavu na sněhu a proto budou rádi s vámi lyžovat a trávení společných chvil bude pro ně příjemným zážitkem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář