Jak zhubnout bez jo-jo efektu?

9.1.2012 | Autor: | Publikováno v Zdraví

Počátkem nového roku si mnoho lidí dává tzv. novoroční předsevzetí. Jen co se vymění kalendář, chtějí přestat kouřit, začít méně pracovat nebo si dají za cíl zhubnout přebytečná kila. Předsevzetí je dobrá věc, jen je nutné jej dodržet. A právě ono hubnutí dává zabrat velké části populace.

Mnoho lidí s nadváhou si myslí, že prostě přestanou jíst a kila půjdou dolů sami. Ono to tak většinou bývá, ale takto shozená kila se snadno vrací a dokonce může dotyčný ve finále vážit více než před touto „dietou“. Tomuto jevu se říká jo-jo efekt a samozřejmě po něm netouží nikdo z hubnoucích lidí. Otázka tedy zní: jak zhubnout trvale, bez jo-jo efektu?

Vyzkoušejte proteinovou dietu!

Účinná proteinová, nebo-li bílkovinná, dieta (např. KetoDiet) vám umožní zhubnout trvale, bez jo-jo efektu. Navíc v důsledku hubnoucích procesů v těle nebudete po celou dobu diety pociťovat hlad a častěji se u vás dostaví pocit dobré nálady (díky novému metabolickému nastavení organismu). Nepleťte si ovšem proteinovou dietu s proteinovými přípravky na fitness a bodybuilding – jde o dvě zcela odlišné věci. Proteinová dieta vám zaručí trvalý úbytek váhy, kdežto proteinové přípravky na fitness vám umožní nabírat svalovou hmotu.

Jak proteinová dieta funguje?

Pokud se rozhodnete pro proteinovou dietu, je třeba si uvědomit, že začnete spalovat hlavně tuky. Svalová hmota zůstává zachována díky vysokému příjmu kvalitních bílkovin. Při proteinové dietě nesmíte přijímat žádné další sacharidy! Díky tomuto omezení se hlavním zdrojem energie stane zásobní tuk – této změně v metabolismu se říká ketóza. Při ketóze se vytvářejí tzv. ketolátky, které tlumí pocit hladu a navozují pocit dobré nálady. To je výhoda, která vám usnadní držení této diety.

V rámci držení proteinové diety budete nejprve několik týdnů 5x denně konzumovat jen instantní proteinová jídla, která zcela nahradí vaši stravu. Jíst navíc můžete vybrané druhy zeleniny a důležité také je pít dostatek neslazených nápojů. V dalším kroku této diety jíte proteinová jídla již jen 3x denně a 2x denně si dopřejete běžné jídlo bohaté na bílkoviny. Posledním krokem je udržení získané hmotnosti – proteinové jídlo si dáte 1-2x denně, dbáte na dostatečný přísun zeleniny a ovoce, dodržujete zásady zdravého stravování a pokračujete ve vybrané sportovní aktivitě. Teď už víte, jak zhubnout zdravě, snadno a trvale!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář