Jak vybrat nejvhodnější matraci?

13.8.2012 | Autor: | Publikováno v Zdraví

Čeká vás nákup nového zařízení do ložnice včetně postele a matrace a nejste si jistí, jaká kritéria jsou při výběru matrace důležitá? Tento článek by vám měl poradit, jaké faktory nejvíce zohlednit, aby vám vaše nová matrace sloužila dlouhá léta k vaší plné spokojenosti.

Nejprve je třeba si uvědomit, že i kvalitní matrace má omezenou životnost. Sice se vám na první pohled vaše matrace jeví jako naprosto nepoškozená, ale je pravdou, že po určité době se snižuje funkčnost matrace. Životnost matrace můžete prodloužit používáním chráničů na matrace a pravidelným otáčením matrace. Odborníci doporučují vyměnit matraci minimálně jednou za 10 let.

Jak vybrat matraci?

  • nejprve si uvědomte, co vám na vaší staré matraci nejvíce vadilo a s čím jste naopak byli spokojeni. Nová matrace by vám měla nabídnout lepší pohodlí a kvalitnější spánek než ta stará.
  • při výběru matrace je také nutné zohlednit hmotnost uživatele a také jeho preference týkající se tuhosti matrace (měkká nebo tvrdá matrace).
  • uložení matrace – každá matrace se hodí na jiný typ roštu postele. Některé matrace je nutné položit na pevný rošt (např. pružinové matrace), jiné můžete usadit i na lamelový rošt (např. sendvičové, latexové nebo polyuretanové matrace). Je také třeba si uvědomit, zda budete používat polohovací rošt, protože k němu je nutné vybrat vhodnou matraci.

Vybrat si vhodnou matraci není zrovna jednoduché, a proto je určitě dobré obrátit se na odborníky v některé specializované prodejně. Například v obchodě matrace DORMEO získáte nejen cenné rady, ale také máte možnost si všechny matrace osobně vyzkoušet. Pokud jste z Prahy nebo okolí, určitě navštivte kamennou prodejnu v Praze (navíc můžete využít nabídku dopravy matrace po Praze zdarma) a pokud to máte do Prahy dál, můžete vybírat matrace z pohodlí domova prostřednictvím internetového obchodu.  S výběrem matrace nespěchejte, vždyť je to věc, kterou si pořizujete na dlouhou dobu a navíc pokud si pořídíte nevhodnou matraci, budou trpět i vaše záda. Investice do našeho zdraví je vždy dobrou investicí. Na to myslí i v obchodě DORMEO a rádi vám nabídnout kvalitní zdravotní matrace, které uspokojí všechny vaše požadavky.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář