Jak se vyspat zdravě

18.5.2014 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Zdraví

Jak se vyspat zdravě a dobře? To je otázka, na kterou hledá odpověď mnoho lidí. Odpočinek po práci potřebujeme, když v práci děláme manuálně, ale i tehdy, když je hlavní náplní naší práce sezení v kanceláři. Dobře odpočinout si potřebuje i maminka na mateřské, dobře se vyspat potřebuje i student před zkouškou. A také důchodce, přestože si často můžeme myslet, že ten má „fajront“ už když vstane. Jak tedy na zdravý spánek?

Kromě ticha a klidu potřebujeme pro spánek i postel. Pokud možno dobrou postel. Řeknete si, že to je přece samozřejmá věc. Ale není. Mnoho lidí doma spí na staré posteli. Co by nebyl problém. Problémem starých postelí bývá, že mají proležené matrace. Zejména manželské postele, kupované před dlouhými lety, měli jen molitanové matrace a pod nimi úložné prostory. Ty se postupem let zaplnily a molitan je vyležený pod tíhou našich těl a spaní v téže poloze.

Nemusíte omdlévat při představě stěhování staré manželské postele po schodech paneláku ven a nové do bytu. Mnoho druhů i starších postelí můžete vynovit tak, že vyhodíte staré a koupíte nové matrace v rozměrech dle postele, na níž spíte a typu dle váhy svého těla.

Aby vám ale nový matraci dobře sloužil, měli byste vyměnit i lamelový rošt pod ním. Věděli jste, že se kromě pevných a polohovatelných roštů vyrábějí i výklopné lamelové rošty? Vůbec se tak při obnově svých oblíbených postelí nemusíte vzdát svých odkládacích prostorů v posteli.

Nezapomeňte, že ne každý rošt správně funguje s každou matrací. Proto při výběru správného rozměru matrace a roštu pro vaši postel se poraďte s prodejcem i o správné kombinace matrace a roštu. Aby spánek byl opravdu odpočinkem pro vaše tělo a abyste ráno vstávali svěží a plný sil do nového dne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Spravuji tento i mnoho jiných webů, pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mne kontaktovat.

Tento autor zde publikoval zatím 77 článků.

Napsat komentář