Jak ochránit váš obchod před zloději?

28.6.2012 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada, Reality

Jak už to tak v životě bývá, existují lidé, kteří se živí poctivým způsobem a lidé, kteří se živí krádežemi nebo poškozováním majetku ostatních. Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že v době kamer a elektronických zabezpečovacích zařízení nemají mechanické bezpečnostní prvky, jako jsou například mříže žádný smysl, opak je pravdou. Elektronické zabezpečovací zařízení nedokáže zloděje zastavit ani odradit, protože řada z nich spoléhá na to, že než dorazí policie nebo si někdo všimne poškození výlohy, budou již dávno za horama. Navíc zloděj v objektu chráněném pouze elektronickým zařízením často napáchá mnohem větší škody.

Výhody mechanického zabezpečení

Rolovací mříže mají oproti elektronickým bezpečnostním systémům řadu výhod. Jednou z těch hlavních je skutečnost, že dokáží zloděje zdržet a odradit od lupu. Je totiž poměrně časově náročné mříže přepilovat nebo jiným způsobem poškodit. Zloděj se tak vystavuje nebezpečí, že ho někdo při práci překvapí nebo si všimne poškozené mříže a zavolá policii. Kromě zabezpečení vchodů do obchodů a výloh lze rolovací mříže s výhodou použít také pro zabezpečení vchodů do komerčních objektů, podzemních parkovišť, apod. Leckdy se tak dokonce stávají i důležitým estetickým prvkem. Navíc mohou do značné míry nahradit i klasická vrata nebo dveře a například v případě parkoviště, dokáží zajistit přirozené větrání podzemních prostor.

Druhou podstatnou výhodou rolovacích mříží je jejich dlouhá životnost a bezúdržbovost. Vyrábí se z celé řady různých materiálů, nejčastěji z pozinkované oceli, která vyniká dlouhodobou životností, pevností a tvarovou stálostí. Rolovací mříže se vyrábí na míru s manuálním i automatickým (motorovým) pohonem. Výhodou motorového pohonu je skutečnost, že mříž můžete spustit pouhým stisknutím tlačítka.

Pokud hledáte nejvhodnější ochranu proti zlodějům, rozhodně byste měli využívat jak elektronické prvky (alarmy, CCD kamery, časové zámky, apod.), tak mechanické prvky, jako jsou rolovací mříže či závory. Jedině kombinací obou těchto způsobů získáte skutečně maximální ochranu vašeho majetku a odradíde většinu nenechavců.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář