I vaše zahrada se může stát rájem pro děti

29.4.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Nedávno jste dokončili stavbu domu nebo rekonstrukci domu staršího? Potom vás při pohledu z okna na to staveniště kolem asi napadá, jak dokážete z toho všeho udělat krásnou zahradu a ještě takovou, ve které se budou dobře cítit i vaše děti. Nebudeme si nic nalhávat, čeká vás spousta práce, která je ale určitě zajímavá a také příjemná a určitě brzy uvidíte první výsledky svého snažení.

Základem každé zahrady je trávník. Jeho založení a péče o něj vyžaduje docela dost znalostí, proto se vám určitě vyplatí pořídit si nějakou odbornou publikaci nebo nastudovat potřebné informace v odborných časopisech. Co se týče stylu zahrady, záleží jen na vašem vkusu a na tom, co se líbí vám. Zahrada bude sloužit vám a vaší rodině a tak je důležité, abyste se v ní dobře cítili vy a vůbec není důležité, že neodpovídá moderním stylům nebo že váš soused má úplně jiný názor. Současným trendem je propojování zahrady s okolím domu. Měli bychom se tedy držet stylu, který jsme již použili uvnitř v domě – moderní zařízení si žádá moderně pojatou zahradu a naopak romantické vybavení bude ladit s romantickou zahradou. Při rozhodování, co všechno na vaší zahradě bude, také zvažte vaše časové možnosti. Nelze vytvořit zahradu absolutně bezúdržbovou, ale vhodnou koncepcí můžete čas strávený péčí o zahradu eliminovat na minimum.

Nejvíce si vlastní zahradu u domu pochvalují rodiče malých, ale i trochu odrostlejších dětí. Pro děti se zahrada stává někdy džunglí a ony v ní budou lovit tygry, jindy to zase bude indiánská rezervace nebo fotbalové hřiště. Děti mají fantazii opravdu velikou a doporučuje se ji nijak neomezovat. Určitě vás zaujmou různé hrací sestavy s houpačkami, skluzavkami a prolézačkami. Ale nejenže jsou takovéto hrací sestavy dosti finančně náročné, tak ani neumožňují dětem rozvíjet svou fantazii. Tam kde už je vše hotové, není prostor k vymýšlení nových věcí. Větší radost dětem uděláte, pokud jim poskytnete například několik dřevěných latí a kus látky a ony si samy postaví stan.

Co pořídit dětem na zahradu

Základem je pískoviště, na kterém si vyhrají děti již od jednoho roku a i nadále jim bude dělat radost ještě dlouhá léta. Co by dále nemělo chybět na žádné zahradě, ve které budou spoustu času trávit děti, jsou různé houpačky. Jsou oblíbené dětmi všech věkových kategorií a na těch větších se rádi zhoupnou i dospělí. Pro nejmenší děti je určena houpačka s ohrádkou, pro ty starší postačí jednoduchá houpačka z kusu prkénka nebo houpací talíř a pro zdatné jedince můžete pořídit houpací kruhy. Investice je to zanedbatelná, ale radost dětí bude zaručeně velká.

Pokud vám to vaše finanční možnosti dovolí, můžete dětem pořídit i nějakou skluzavku. Ale nemusíte truchlit, pokud vám stav vaší peněženky neumožní koupit tuto dražší atrakci. Děti budou nadšené i z jiných hraček. V létě je potěší i malý bazének, jednoduchá fotbalová brána nebo dětský stan. Dětské stany jsou dobrou volbou, protože vám mohou sloužit celoročně – na jaře a v létě venku a po zbytek roku doma. K některým stanům lze připnout i prolézací tunel a to je potom panečku zábava. Děti jsou vynalézavé a někdy se dospělí nestačí divit, co všechno umí vymyslet.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Tento autor zde publikoval zatím 7 článků. Autor o sobě neposkytl žádné další informace.

Napsat komentář