Fyzikální a logické hry

19.5.2011 | Autor: | Publikováno v Herní svět

Přestože fyzika většině lidí nic neříká a patří mezi nejméně oblíbené předměty, jsou fyzikální logické hry velice oblíbenou herní kategorií, a to nikoli pouze mezi mladými hráči, ale i mezi starší generací. V dnešním článku si představíme několik logických her zaměřených na bourání hradů. V těhle hrách jde především o fyziku, respektive o to jak budovu zdemolovat s co možná nejmenším počtem bomb.

Medieval Smash

V téhle hře na vás čeká několik desítek různých úrovní, ve kterých musíte zbořit hrad tak, abyste zabili všechny vojáky s výjimkou těch, nad kterými je vykřičník. Není to tak jednoduché, protože někdy se vojáci nachází opravdu v těsné blízkosti a budete muset hodně dlouho přemýšlet předtím než ránu vypálíte.

Castle Smasher

Logické hry zaměřené na bourání hradu jsou většinou docela těžké na hraní. Výjimkou není ani Castle Smasher, kde musíte zbořit hrad s pomocí omezeného počtu dělových koulí. Snažte se využít momentu překvapení a střílet do míst, kde způsobíte největší škody.

Crush the Castle

I v této hře musíte zlikvidovat nepřátele na hradě tak, aby přežili označení mužíčci, zatímco ty neoznačené můžete poslat do pekel. Důležité je mířit přesně a hlavně střílet na správná místa tak, aby se hrad rozpadl přesně tak jak potřebujeme.

Orcs Attack

Orkové byli odjakživa vděčným námětem nejen pro herní vývojáře, ale i pro filmaře nebo spisovatele. Není tedy divu, že i logické hry si občas za námět berou tyhle postavy. V tomto případě musíte zničit nepřátelský hrad dělovými koulemi, ostatně jako ve všech výše uvedených hrách. Tahle hra možná trochu více vyniká parádní grafikou a temnou hudbou, což ocení zejména ti, kdo se u hraní rádi trochu bojí.

Logické hry s fyzikální tématikou jsou velmi oblíbené. Dnes jsme si představili jednu menší skupinku her, ve které jde o bourání hradů. Příště si povíme něco o jiných logických hrách.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář