Fasádní barvy od společnosti Murexin

1.7.2011 | Autor: | Publikováno v Dům a zahrada

Tak jako šaty dělají člověk, tak i fasáda určuje velkou měrou vzhled domu. A nezáleží jen na její barvě či kombinaci barev, ale také na její struktuře. Správně vybraná fasádní barva ovlivní nejen vzhled domu, ale také mikroklima uvnitř domu.

Výběrem fasádní barvy se budete zabývat nejen při stavbě nového domu nebo při rekonstrukci domu staršího, ale také tehdy, když váš dům potřebuje takzvaně nový kabát. Díky novému nátěru bude dům vypadat zase jako nový. A zvláště ve velkých městech nebo když je váš dům v těsné blízkosti rušné silnice, bude nutné čas od času tuto renovaci nátěru provádět.

Druhy fasádních barev

Akrylátové barvy

Tento druh fasádních barev je vysoce odolný proti silným dešťům, bez problémů odolává průmyslově znečištěné atmosféře i jiným nepříznivým povětrnostním vlivům. Jsou vhodné k nátěrům betonových podkladů, minerálních omítek nebo starých nátěrů disperzních omítek. Použít je můžete k nátěrům vnitřních i vnějších ploch. Jsou tónovatelné do mnoha tisíc odstínů, takže nebude problém vybrat právě ten vámi preferovaný.

Silikonové barvy

Jsou vyráběny na bázi silikonových pryskyřic, které zajišťují tak zvaný samočistící efekt při dešti. Funguje to tak, že prachové částice se na fasádě usazují jen minimálně a díky tomu jsou vodou velice dobře odstranitelné. Další velikou výhodou tohoto druhu fasádních barev je vysoká paropropustnost. Tyto barvy jsou vhodné na nátěr sanačních omítek nebo jiných alkalicky nestálých podkladů. Použít je můžete uvnitř i venku. Pod silikonové fasádní barvy je nutné použít penetrační nátěr.

Silikátové barvy

Mezi fasádními barvami mají nejlepší užitné vlastnosti. Jsou vyráběny na bázi silikátů draslíku a vodního skla. Jsou maximálně paropropustné, voděodolné a odolné vůči alkáliím a vlhku z podkladu. Podobně jako u silikonových barev mají i tyto barvy tzv. samočistící efekt. Jejich výborné fyzikální vlastnosti je předurčují k užití na sanačních omítkách, k nátěrům minerálních podkladů, zateplovacích systémů nebo při renovačních nátěrech. Jako podklad se doporučuje použít penetrace pod silikátové nátěry a omítky. Dostupné množství možných barevných odstínů není tak široké jako u akrylátových nebo silikonových barev, ale i tak se dají silikátové barvy tónovat do mnoha odstínů.

Nejen fasádní barvy

Společnost Murexin ovšem nenabízí jen fasádní barvy. V jejich nabídce najdeme i výrobky pro obkladače, podlaháře, různou stavební chemii, vše pro zateplování fasád, přípravky na čištění a ošetřování různých materiálů a některé druhy nářadí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář