Dopřejte si odpočinek v Lázních Luhačovice

14.2.2012 | Autor: | Publikováno v Cestování, Zdraví

Je nesporné, že každý člověk potřebuje relaxovat. Abychom mohli v zaměstnání podávat vysoké výkony, musíme se naučit také odpočívat. I pouhé tři dny strávené v lázních nabijí tělo novou energií, ze které budeme čerpat dlouhé měsíce. Navíc v těchto zimních měsících potřebujeme tak zvaně dobít baterky více než kdy jindy.

Pokud jako místo svého lázeňského pobytu zvolíte Lázně Luhačovice, určitě nebudete litovat. Právem jsou Lázně Luhačovice nazývány „Perlou Moravy“. Tyto čtvrté největší lázně České republiky najdeme na jihovýchodní Moravě, asi 20 km od Zlína. Leží v údolí říčky Horní Olšava a okolo se rozprostírají nádherné Bílé Karpaty. V Luhačovicích na vás kromě luxusních léčebných domů a hotelů čeká i spousta kaváren a obchůdků. Příjemná lázeňská atmosféra a výjimečné přírodní klima působí doslova jako balzám na duši. Tady si vaše tělo i mysl odpočinou od rušných měst i od starostí všedního dne.

Léčebné procedury

Luhačovické minerální prameny obsahují veliké množství minerálních látek a jsou považovány za jedny z nejléčivějších vod v celé Evropě. Jsou vynikající při léčbě onemocnění cest dýchacích (astma, alergie), cukrovky, trávicího ústrojí (nechutenství, poruchy trávení) nebo při léčbě poruch pohybového aparátu. Nalezneme zde celkem 18 minerálních pramenů, přičemž nejznámější a nejdůležitější jsou prameny Vincentka, Aloiska, Ottovka, Amandka a Gejzír. K pitným kúrám jsou využívány kyselky Vincentka, Ottovka a Aloiska, které mají různý obsah minerálních látek.

Aktivní dovolená v lázních

Pobyt v lázních nemusí být pouze léčebný. Lázně si užijí i zdraví lidé, kteří si přejí prožít aktivní dovolenou spojenou s příjemným a zdravým relaxem. Můžete se nechat rozmazlovat pobytem v luxusních hotelích, užívat si široké nabídky doplňkových služeb a samozřejmě se nechat hýčkat při lázeňských procedurách. Lázně Luhačovice mohou svým návštěvníkům nabídnout mnoho zajímavých míst v okolí, krásnou přírodu a architekturu lázeňského městečka, upravené lázeňské parky a kolonády vybízející k procházkám i cyklotrasy k aktivnímu odpočinku. Nebudete ochuzeni ani o kulturní a společenské zážitky. Vyhledávanou akcí je květnové zahájení sezony, tzv. Otevírání pramenů nebo červencový hudební festival Janáček a Luhačovice.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Autor:

Říkají mi Lacertus, protože vypadám jako čert. Ve volném čase se zabývám internetovým marketingem a provozováním několika různých webových projektů.

Tento autor zde publikoval zatím 148 článků.

Napsat komentář